Można już zgłaszać projekty do Nagrody im. Jana Baptysty Quadro

 

Celem konkursu jest wyłonienie najlepiej zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów architektonicznych w Poznaniu. Dotyczy to tych projektów, które zostały zrealizowane w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Zgłaszać można wszystkie obiekty architektoniczne. W konkursie mogą wziąć udział np. biurowce, parki, skwery, a nawet domy jednorodzinne. Ostatecznych zwycięzców wybierze jury, a nagrody zostaną wręczone w październiku.

Termin zgłoszeń upłynie na początku września – do tego czasu można wypełniać specjalne formularze zgłoszeniowe na stronie internetowej. Należy pamiętać o wszystkich potrzebnych informacjach – prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać m.in. nazwę obiektu, jego adres, nazwiska autorów projektu, nazwę inwestora, a także krótki opis inwestycji (z datą jej oddania do użytku) i zdjęcia.

Patronem nagrody jest Jan Baptysta Quadro, włosko-polski architekt epoki renesansu, który był autorem przebudowy ratusza w Poznaniu. Pierwszym laureatem konkursu był Klemens Mikuła, który odpowiadał natomiast za projekt sportowo-rekreacyjny położony nad jeziorem Maltańskim. W przeszłości w konkursie wyróżniono również projekty Kampusu Morasko, Starego Browaru, sali koncertowej Akademii Muzycznej, Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, biurowca Pixel, kompleksu City Park, Bramy Poznania ICHOT, Collegium Iuridicum Novum czy biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM czy biurowca Bałtyk.