Poznaniacy cenią sobie porządek również z domu. Gdzie znaleźć pomoc domową?

Czasy się zmieniają. Obecnie coraz więcej pracujemy – to właśnie w biurze spędzamy lwią część dnia, by później wrócić do domu i wpaść w wir domowych obowiązków. Często funkcjonujmy tak przez wiele lat, gdy nagle się wypalamy. Nasza praca przestaje dawać satysfakcję, a nadmierna ilość obowiązków zwyczajnie przytłacza. W błyskawicznym tempie życia bardzo często zapominamy o sobie. Chodzimy do pracy, dbamy o dom i jesteśmy w tych dziedzinach perfekcjonistami. Problem jest taki, że powinniśmy zatrzymać się gdzieś po drodze i dać sobie czas na odpoczynek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak i czerpania radości z życia. Jak to zrobić? Najlepszym sposobem jest oddelegowanie niektórych obowiązków i zatrudnienie pomocy domowej. Warto, bo sprzątanie w Poznaniu po prostu się opłaca!

Jakie są korzyści zatrudnienia pomocy domowej? 

Zyskujesz czas!

Zatrudnienie pomocy domowej to nie tylko dom wysprzątany na błysk, tylko coś znacznie więcej! Powierzając część swoich obowiązków innej osobie zyskujemy czas, który możemy wykorzystać, na co tylko chcemy. Wszystkie godziny, które poświęcilibyśmy na sprzątanie możemy przeznaczyć na naukę, czy odpoczynek. To zaprocentuje większymi umiejętnościami, jak i wydajnością w pracy – w końcu wypoczęty pracownik, to efektywny pracownik.W tej sytuacji można mieć ciastko, jak i zjeść ciastko. 

Wbrew pozorom zatrudnienie pomocy domowej nie jest bardzo dużym obciążeniem dla budżetu. Na taki wydatek może pozwolić sobie coraz więcej rodzin o średnim statusie finansowym. Cena za taką usługę jest uzależniona od metrażu domu, jak i częstotliwości sprzątania. Niektórym wystarczy sprzątanie raz w tygodniu, by dom ciągle był czysty, inni będą potrzebowali kilku wizyt w tygodniu. Z pewnością mniejsza ilość sprzątania wystarczy singlowi, gdy rodzina z dwójką dzieci będzie miała zupełnie inne potrzeby. Tutaj należy dostosować ilość sprzątania do swoich predyspozycji, jak i możliwości finansowych. 

Dodatkowe plusy

Poznaniacy cenią sobie nie tylko porządek, a także oszczędności. W niektórych przypadkach zatrudnienie pomocy domowej zwyczajnie się opłaca. Jeśli w tym czasie, który zyskujemy dzięki pomocy domowej, zajmujemy się podnoszeniem swoich kompetencji, a stawka godzinowa pomocy domowej wciąż jest niższa od naszej, to wniosek jest prosty. Zarabiamy, inwestujemy w lepsze zarobki w przyszłości, a także mamy czysty dom!

Gdzie szukać pomocy domowej? 

Szukanie pomocy domowej warto rozpocząć od przejrzenia specjalnych portali np. www.pomocedomowe.pl, na których znajdują się profile kandydatek. Znajdziemy tam takie informacje, jak doświadczenie, referencje, zakres obowiązków, czy konkretny obszar miasta, w którym pracuje dana pomoc domowa. Dzięki temu bardzo szybko znajdziemy kilka kandydatek, z którymi możemy rozmawiać o dalszej współpracy. Przy wyborze pomocy domowej dobrze zwrócić także uwagę na stawkę godzinową, a także dyspozycyjność. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku osób bardzo zapracowanych. 

W przypadku wybrania kilku kandydatek, warto zrobić dzień próbny. Wtedy bez problemu z tego grona wybierzemy jedną, której osobowość, jak i dokładność pracy najbardziej przypadła nam do gustu. 

Nie da się ukryć, że zatrudnienie pomocy domowej to doskonała inwestycja w czas dla siebie. Więcej relaksu w czystym domu, czy to nie brzmi, jak recepta na udany dzień?