Jak znaleźć dobrą nianię w Poznaniu?

Poszukiwanie i zatrudnienie niani do dziecka kojarzy się większości rodziców z zadaniem ponad ich siły. W końcu poszukiwana osoba ma się stać poniekąd członkiem rodziny, który będzie obdarzony pełnym zaufaniem. Powierzenie obcej osobie dziecka jest trudne, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na wybranie doświadczonej kandydatki, której profesjonalizm będą mogły potwierdzić także inne osoby. 

Polecenia od znajomych

Na początku o polecenia niani warto podpytać znajomych, którzy mają dzieci i korzystali wcześniej z pomocy opiekunki do dziecka. Jeśli mają kogoś godnego polecenia, to wtedy czas poszukiwania niani znacząco się skróci. Trzeba mieć jednak świadomość, że to, co odpowiadało znajomym, nie musi być idealne dla Ciebie i Twojej pociechy. Tym samym poleconą nianię warto bliżej poznać np. zapraszając na rozmowę i dopiero wtedy zdecydować o losach dalszej współpracy. 

Specjalne portale internetowe

Nianei możesz także znaleźć na specjalnych portalach internetowych temu poświęconych. Znajdują się na nich profile kandydatek, które są nianiami. Na portalu zamieszczona jest wygodna wyszukiwarka, dzięki której bez problemu wyodrębnisz profile niań z Twojej okolicy np. niania w Poznaniu. Na profilach znajdziesz opis niani, jej doświadczenie, a także referencje. Na wszystko to warto zwrócić szczególną uwagę, by znaleźć kandydatkę, która będzie miała podobne podejście do wychowania, co ty. Dzięki temu cała współpraca będzie przebiegała w miłej atmosferze, a Ty nie będziesz musiała martwić się, czy niania postępuje dokładnie według Twoich zaleceń. 

Rozmowa z nianią 

Znalezienie niani na platformie z ofertami to dopiero pierwszy krok do zatrudnienia odpowiedniej osoby. Drugi to poświęcenie czasu na rozmowę z każdą kandydatką. Warto przeznaczyć na to dzień i zaprosić osoby, których profile wywarły na Tobie najlepsze wrażenie. Teraz masz możliwość poznać je bliżej i zadać im frapujące Cię pytania. 

O co warto spytać nianię? 

W czasie rozmowy warto porozmawiać z nianią o jej dyspozycyjności oraz stawce. To ten moment, w którym ta wiedza będzie Ci niezbędna do oszacowania kosztów takiego rozwiązania. Co więcej, jeśli potrzebujesz niani bardzo dyspozycyjnej, to od razu zrezygnujesz z kandydatek, które mogą poświęcić Twojemu dziecku czas w konkretnych przedziałach czasowych, a potem są zajęte innymi zleceniami. 

Prócz kwestii związanych z pensją niani, dobrze jest porozmawiać o tym, jakie ma ona podejście do wychowania dziecka. Jakie są jej pomysły na wspólne spędzanie czasu? Co zrobiłaby w sytuacji, gdy dziecko będzie niegrzeczne? Jakie rozrywki poza domem proponuje? Czy pomogłaby dziecku w lekcjach? Jak wygląda kwestia posiłków? To podstawy, które należy omówić jak najszybciej. 

Dzień próbny dla niani 

Ostatecznym potwierdzeniem, czy ta niania będzie odpowiednia może być dzień próbny. Zobaczysz wtedy, jak niania się zachowuje, a także, jak reaguje na nią Twoja pociecha. Jeśli wszystko będzie w porządku, to możesz spokojnie z dnia na dzień przyzwyczajać dziecko do nowej osoby, która się nim zajmie. 

Zatrudnienie niani to proces. Nie warto niczego przyspieszać, tylko z głową podejść do wybrania, jak najlepszej opiekunki dla Twojej pociechy.