Grill Show w Poznaniu, czyli wielkie święto miłośników grillowania

Maj kojarzy się z wiosną, roślinnością, maturami, zbliżającym się latem i… grillowaniem. W weekend w Poznaniu miłośnicy tego ostatniego będą mieli swoje święto, ponieważ odbędzie się pierwsza edycja Grill Show, czyli wydarzenia, które z jednej strony daje możliwość posmakowania najlepszych grillowych dań, z drugiej zapoznania się z najnowszymi trendami i kupienia najnowszego sprzętu pomocnego przy smażeniu na powietrzu.

 

Grill Show odbędzie się na placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To okazja do spróbowania najróżniejszych potraw grillowych, które przygotują najlepsi kucharze specjalizujący się w tej dziedzinie, w tym Grill Master Artur Kupczyk. Nie zabraknie także porad i ciekawostek na temat przyrządzania dań w takiej formie. Eksperci podpowiedzą, jak dobrać odpowiednie mięso, czym je doprawić, a także czym jest prawidłowe nagrzanie grilla. Będzie też coś dla tych, którzy zamiast mięsa wolą jeść warzywa z grilla.

 

Nie zabraknie pokazów grillowych, w tym m.in. przygotowania steku Tomahawk metodą odwróconą, kraftowego burgera, czy jagnięciny czy też pokaz rozbioru wołowiny i przyrządzania łososia z paleniska. Dla uczestników przygotowano też konkursy.

 

Na terenie wydarzenia będzie można także zapoznać się z najnowszymi trendami i sprzętem do grillowania, z opcją jego zakupu.