Druga edycja Next Fest Music Showcase & Conference już za kilka dni!

Poznań ponownie staje się muzycznym sercem Polski, rozpoczynając wiosnę trzydniowym festiwalem Next Fest Music Showcase & Conference. Od 18 do 20 kwietnia miasto zapełni się dźwiękami na 16 scenach, gdzie wystąpi 130 wykonawców, od debiutantów po znane i lubiane zespoły. O wydarzeni opowiedział w programie “Hej Poznań” Michał Wiraszko, przedstawiciel organizatorów.

 

Sukces pierwszej edycji pokazał, że Poznań oraz polska scena muzyczna potrzebowały tego typu wydarzenia – świeżej i dynamicznej platformy dla muzyków i branży. Następca kultowego festiwalu Spring Break godnie zajął jego miejsce. Jak zauważył w programie “Hej Poznań” Michał Wiraszko, organizacja festiwalu po pandemicznej przerwie nie gwarantowała sukcesu.

 

“Trochę ryzykowaliśmy, bo trzy lata w dzisiejszym tempie świata to bardzo dużo, ludzie mogą zapomnieć. Okazało się, że branża i artyści nie zapomnieli i byli szczęśliwi tak samo jak 10 lat temu. Myślę, że zgłoszeń na Next Fest jest tyle samo co na Spring Break” – Michał Wiraszko, Next Fest

 

W tym roku, na Placu Wolności, publiczność będzie mogła zobaczyć gwiazdy takie jak Kaśka Sochacka czy Vito Bambino, a także cieszyć się premierami albumów Małgorzaty Ostrowskiej czy Anny Rusowicz.

 

Next Fest nie tylko promuje polskich artystów, ale także otwiera się na międzynarodową scenę z zespołami z Węgier, Ukrainy, Finlandii, Francji i Luksemburga. Festiwal jest także okazją dla niezależnych wytwórni, takich jak Fonobo Label czy Kayax, do zaprezentowania swoich artystów. To dlatego zgłoszeń ze strony artystów jest wyjątkowo dużo, a wybór wcale nie jest taki łatwy.

 

„Selekcja jest wymagająca i bardzo długa. Festiwal jest szczególnie skierowany do młodych artystów. To tu mają szansę pokazać się przed publicznością i przed branżą – managerami, wytwórniami, dziennikarzami”

 

Oprócz koncertów, Next Fest oferuje panele dyskusyjne, które są nieodłącznym elementem festiwalu. Tematy tego roku to m.in. rola kultury w mieście, zdrowie psychiczne w branży muzycznej, i wpływ pokolenia Z na muzykę. Warsztaty z tekściarstwem czy fotografii koncertowej dodatkowo wzbogacają ofertę edukacyjną.

 

Z koncertami rozgrywającymi się w takich miejscach jak Centrum Kultury Zamek czy Plac Wolności, uczestnicy mają łatwość w przemieszczaniu się pomiędzy lokalizacjami dzięki dobrze zaplanowanej infrastrukturze i festiwalowej aplikacji. Nie zabraknie również atrakcji dodatkowych jak giełda winyli czy nocne maratony filmowe.

 

Next Fest to nie tylko festiwal, to trzy dni, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie – niezależnie od tego, czy jest fanem hip-hopu, jazzu czy rocka. To także okazja do networkingu i dzielenia się pasją do muzyki z innymi. Zaplanowane spotkania nieformalne i afterparties tylko dodają kolorytu tej muzycznej uczcie.

autorka: EM