Warsztaty, zabawy, zajęcia i inne atrakcje z okazji Dnia Dziecka w Starym Zoo

Stare Zoo w Poznaniu zaprasza do siebie w Dniu Dziecka na wyjątkowe atrakcje skierowane do najmłodszych z okazji ich święta.

 

Obchody Dnia Dziecka w Starym Zoo będą jednocześnie uroczystym zakończeniem jubileuszowej Poznańskich Dni Rodziny.

 

Wspólna zabawa z dodatkowymi atrakcjami i wydarzeniami rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie skupiona wokół tematu ekologii. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w ekolekcjach dotyczących segregacji odpadów. Warto zabrać ze sobą również starą koszulkę, którą będzie można zmienić w… torbę. To jeden z przykładów na to, jak można wielokrotnie wykorzystać różne materiały.

 

To jednak nie koniec atrakcji. W czasie wydarzenia będzie można również uczestniczyć w warsztatach tworzenia kul kwietnych, decoupage czy też domków i poidełek dla owadów. Odbędzie się też plener malarski dla małych artystów, a chętni będą mogli skorzystać z malowania twarzy.

 

Dla nieco młodszych organizatorzy przewidzieli zabawy logopedyczne, kącik sensoryczny oraz zabawy ruchowo-taneczne. Z kolei dorośli będą mieli możliwość skorzystania z porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i pieczy zastępczej.

 

Na dzieci czekać będzie również słodki poczęstunek.

 

Wstęp na teren Starego Zoo jest bezpłatny – bilety obowiązują jedynie na wejście do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych.

 

 

autorka: A. Karczewska