Zoo Poznań w czasie ferii – atrakcje online i stacjonarnie

Wielkopolscy uczniowie rozpoczynają tegoroczne ferie zimowe. Z tej okazji Zoo Poznań przygotowało dodatkowe atrakcje zarówno online jak i na miejscu.

 

Wielkopolscy uczniowie rozpoczynają tegoroczne ferie zimowe. Z tej okazji Zoo Poznań przygotowało dodatkowe atrakcje zarówno online jak i na miejscu.

 

Osoby, które zakupią bilet do poznańskiego ogrodu zoologicznego w dniach od 15 do 30 stycznia otrzymają specjalną kartę z zadaniami. Po ich rozwiązaniu wystarczy przesłać otrzymane z zagadki hasło na podany adres mailowy. W odpowiedzi zostanie przesłany link na spotkanie online ze zwierzętami, które w okresie zimowym nie są obecne na wybiegu. To dodatkowa okazja do zobaczenia mieszkańców poznańskiego zoo, gdy na dworze jest zimno.

 

Zdalne spotkania będą się odbywać od 17 do 30 stycznia we wtorki, środy i czwartki o godzinie 12:00. W ramach nietypowe spaceru uczestnicy przeniosą się wirtualnie zarówno do Starego jak i Nowego Zoo. Dodatkowo, w tych samych dniach będą mogli zajrzeć do pawilonu zwierząt nocnych – w godzinach późno popołudniowych.

 

Dodatkowo w dniach 21, 22 oraz 28 i 29 stycznia, czyli w piątki i soboty w czasie ferii, odbywać się będą Noce Sów na terenie Nowym Zoo. Od godziny 17:00 będzie można spotkać się zarówno z tymi mieszkającymi w wolierach jak i tymi żyjącymi na wolności w lasach na terenie poznańskiego ogrodu zoologicznego. W tym drugim przypadku potrzebna będzie jednak odrobina szczęścia.

 

W wędrówce mogą wziąć udział dzieci powyżej 10. roku życia, w grupach do 15 osób. Aby wziąć udział w wycieczce należy najpierw zapisać się mailowo na listę w dziale edukacji Nowego ZOO: ddnowezoo@zoo.poznan.pl, uzyskać potwierdzenie, a następnie kupić bilet do zoo on-line. Wszystkich informacji udziela Dział Edukacji – nr tel. 61 8 720 773.

 

To nie koniec atrakcji. Dziś i jutro można również zobaczyć, jak wygląda karmienie wielbłądów o godzinie 13:30. Wcześniej, o 13:00 na zwiedzających będą czekać opowieści o słoniach. W niedzielę o 11:00 planowane jest spotkanie z leniwcami i lemurami, a o 12:00 opowieści o pandach rudych.

 

 

autorka: A. Karczewska