Czy Robert Makłowicz lubi poznańską kuchnię i co je w Święta?

Zna go niemal każdy Polak bez względu na wiek – Robert Makłowicz od lat „gotuje na ekranie”, a jego przepisy, porady, ciekawostki i anegdoty stały się częścią rozmów różnych pokoleń. Zaprosiliśmy go do naszego świątecznego wydania programu „Hej Poznań”, w czasie którego opowiedział m.in. o swoich świątecznych preferencjach w kuchni, plusach prowadzenia własnego kanału na YouTube, fascynacji Chorwacją, a także odpowiedział na niezwykle ważne dla poznaniaków pytanie, czyli co najbardziej lubi w poznańskiej kuchni.

 

Robert Makłowicz przez 22 lata gotował na ekranach telewizorów w domach Polaków. Na początku pandemii zamienił telewizję na Internet i kanał YouTube. Piotr Szulc spytał o korzyści takiej zmiany.

 

Jak przyznał Robert Makłowicz podstawową zaletą jest wolność.

 

„W Internecie jest się samemu sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Samemu decyduję o tym z kim współpracuję (…) W telewizji nie od nas zależy kto jest partnerem, a w dodatku te pieniądze nie płyną do nas jako występujących, tylko do telewizji” – wskazał kucharz

 

 

W czym najbardziej pomaga taka wolność podczas realizacji odcinka? Nasz gość wskazał, że ceni sobie możliwość wyjścia poza format. W telewizji istnieje określony czas dostępny na dany program. W przypadku własnego kanału, może on decydować jak długo trwa dana rozmowa czy odcinek.

 

Robert Makłowicz w ciągu ostatniego roku stał się bardzo popularny wśród młodego pokolenia nie tylko z uwagi na obecność w Internecie, ale także przez fakt, że… został memem. W wywiadzie dla Codziennego Poznania wskazał, że nie jest to coś, co mu przeszkadza – wręcz przeciwnie, uważa wiele z nich za wyjątkowo zabawne.

 

„Bycie memem jest bardzo urocze” – przyznał

 

 

W programie „Hej Poznań” Robert Makłowicz opowiedział także o swojej książce „Dalmacja” oraz zamiłowania do Chorwacji. Wskazał także jak zrobić chorwacką zupę z… kamienia.

 

Jak wyglądają Święta w domu Roberta Makłowicza? Jak przyznał, w przypadku Wigilii jest tradycjonalistą i na stole pojawiają się tradycyjne wigilijne potrawy. Wyjaśnił również zależność między potrawami a… duchami przodków.

 

Z kolei w pierwsze święto, czyli 25 grudnia, w kuchni panuje „wolna amerykanka”. Jak wskazał nasz gość, to dzień, w którym co roku co innego jest na stole i są to najróżniejsze dania.

 

 

Nie mogliśmy także nie zapytać o kuchnię poznańską. Czy Robert Makłowicz ją lubi i która regionalna potrawa z Poznania smakuje mu najbardziej? Można się tego – oraz wielu innych rzeczy – dowiedzieć oglądając wywiad.

 

 

 

autorka: A. Karczewska