Kino plenerowe, spektakle, koncerty – Lato z Estradą zaprasza na poznańskie osiedla

Ochrona klimatu i dbanie o środowisko naturalne będą po raz kolejny motywem przewodnim wydarzeń w ramach Lata z Estradą. Tegoroczna edycja wystartuje już za nieco ponad dwa tygodnie. Atrakcje zawitają na dziewięć poznańskich osiedli, a w programie znalazły się m.in. koncerty, kino plenerowe i spektakle teatralne.

 

Lato z Estradą to cykl wydarzeń odbywających się w wakacje letnie na poznańskich osiedlach oddalonych od centrum miasta. Celem jest aktywizacja rejonów Poznania poza staromiejską częścią i zapewnienie dostępu do kultury i wydarzeń wszystkim mieszkańcom, jak najbliżej ich miejsca zamieszkania.

 

Cykl realizowany jest przez Estradę Poznańską przy współpracy z Radami Osiedli, placówkami oświatowymi, spółdzielniami mieszkaniowymi, lokalnymi organizacjami oraz innymi instytucjami. Wśród atrakcji zwykle można znaleźć m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i kina plenerowe. Wszystkie odbywają się w plenerze, a w programie uwzględniane są atrakcje dla osób w różnym wieku.

 

Tegoroczna edycja rozpocznie się 3 lipca i potrwa aż do 12 września. Odbywać się będzie na obszarze dziewięciu osiedli: Szczepankowo-Spławie-Krzesinki (wtorki), Starołęka-Minikowo-Marlewo (wtorki), Świerczewo (środy), Fabianowo-Kotowo (środy), Piątkowo (czwartki), Strzeszyn (czwartki), Kiekrz (piątki), Piątkowo Północ (piątki), Antoninek-Zieliniec-Kobylepole (weekendy). 

 

Po raz kolejny motywem przewodnim Lata z Estradą będzie ochrona klimatu i troska o środowisko naturalne.

 

Lato z Estradą to jeden z kluczowych projektów. Przede wszystkim dlatego, że reaguje na aktualną tematykę społeczną – w tym roku klimat, a w poprzednich latach była to m.in. różnorodność kulturowa. Co więcej, przedsięwzięcie poszerza grono odbiorców kultury w mieście, bo jego adresatami są osoby, które rzadko korzystają z instytucjonalnej oferty kulturalnej – podkreślił radny Grzegorz Jura, przewodniczący Komisji Kultury i Nauki.

W programie znalazły się m.in. 33 spektakle teatralne, 23 koncerty oraz 4 seanse w ramach kina plenerowego. Dodatkowo, zaplanowano także internetową publikację proekologiczną, a także rodzinną grę planszową stworzoną z ekologicznych materiałów.

 

Szczegółowy program dostępny jest online.

 

 

 

autorka: A. Karczewska fot. Bartosz Obrzut / Estrada Poznańska FB