Wielkie święto motoryzacyjnych klasyków, czyli Retro Motor Show 2019

Poznańskie Retro Motor Show, które odbywa się na terenie MTP należy do jednych z największych tego typu imprez poświęconych retro pojazdom w Polsce. Co ważne, to nie tylko samochody, ale także motocykle, rowery, autobusy, pojazdy wojskowe czy techniczne.

To święto nie tylko dla znawców zabytkowych motoryzacyjnych perełek, ale także dla tych, których wiedza na tematy motoryzacyjne jest nieco mniejsza. Przy okazji każdej edycji targowe pawilony wypełniają się zwiedzającymi w każdym wieku.

Jak co roku nie brakuje również pokazów napraw  blacharsko-lakierniczych i metod napraw silników w pojazdach zabytkowych, spotkania z profesjonalistami z branży renowacji maszyn zabytkowych, a także specjalna Strefa Militarna poświęcona wszelkiego rodzaju sprzetowi wojskowemu.

Można także zobaczyć z bliska stare pojazdy MPK Poznań. Dla niektórych będzie to “powrót do przeszłości”, ponieważ część z obecnie retro autobusów jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu była w użyciu. Z kolei najmłodsi mogą przekonać się jak dawniej wyglądał tabor komunikacji miejskiej i czym rodzice i dziadkowie dojeżdżali do pracy.

Bilety na wydarzenie można zakupić online oraz w kasie podczas trwania wydarzenia.