Ruszają Juwenalia 2024! Studenci przejdą w pochodzie przez Poznań

Poznańskie Juwenalia, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu studenckim, powracają z impetem! Od 23 do 25 maja miasto zamieni się w tętniące życiem centrum kultury akademickiej i studenckiej, oferując uczestnikom koncerty, spotkania z artystami, strefy animacji oraz możliwość uczestniczenia w Forum Juwenaliowym.

 

Agnieszka Markocka, rzeczniczka prasowa Juwenaliów Poznań, podkreśla, że tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „złączeni, nie spięci”, promującym integrację międzypokoleniową i wymianę doświadczeń.

 

Święto studentów rozpocznie się barwnym Kosmicznym Pochodem Juwenaliowym, który ruszy 23 kwietnia o godzinie 17:00 z placu Adama Mickiewicza. Uczestnicy przemierzą ulice miasta, by dotrzeć na teren parku im. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się festiwal. Przez trzy dni Poznań będzie gościć czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej, takich jak Kult, PRO8L3M, Kacperczyk, Kaz Bałagane, a także wielu innych artystów. Każdego dnia na scenie pojawią się inni wykonawcy, zapewniając szeroką gamę muzycznych doznań. Oprócz głównej sceny, na Małej Scenie zaprezentują się m.in. Arkadiusz BoZki, Signal Lost, SD BOY, PASS oraz wielu innych młodych artystów.

 

Juwenalia to nie tylko muzyka. W ramach Forum Juwenaliowego poruszony zostanie ważny temat zdrowia psychicznego studentów. Pod hasłem „Studencki rollercoaster emocji – radzenie sobie ze stresem, lękiem i depresją, czyli otwarcie o zdrowiu psychicznym”, odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów, w tym dr Agnieszki Mościckiej-Teske i prof. Moniki Frąckowiak-Sochańskiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach przygotowań do tegorocznych Juwenaliów, odbyły się już spotkania z ministrem nauki Dariuszem Wieczorkiem oraz prelekcje na temat inwestowania i budowania przyszłości finansowej, prowadzone przez dr. Wojciecha Świdra.

 

Teren festiwalu podzielony jest na kilka stref, w tym strefę masową, gdzie odbywać się będą główne koncerty, oraz strefę gastronomiczną, która zaoferuje szeroki wybór jedzenia i napojów. Strefa animacji dostarczy rozrywki w formie karaoke, PubQuizu, przeciągania liny i wielu innych atrakcji. Nowością będzie małe miasteczko gier, gdzie uczestnicy będą mogli łowić jabłka czy rzucać przedmiotami do celu. Wolontariusze zadbają o to, aby rozrywka była dostępna także poza wyznaczonymi strefami, prowadząc animacje i tańce.

 

Bramy festiwalu będą otwarte codziennie od godziny 18:30. Aby uniknąć kolejek, uczestnicy są proszeni o przyniesienie wcześniej załadowanych lub wydrukowanych biletów, które można nabyć online. Więcej szczegółów dotyczących Juwenaliów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

 

 

autor: IA