Wraca cykl koncertów Na Falach. Kto i kiedy zagra?

Letnie koncerty #NaFalach ponownie zagoszczą na muzycznej mapie Poznania, oferując mieszkańcom miasta niezapomniane wieczory z muzyką na żywo. Wydarzenia odbywać się będą w czerwcu, lipcu i sierpniu nad jeziorami Maltańskim oraz Strzeszyńskim.

 

W tym roku publiczność będzie miała okazję posłuchać sześciu artystów i zespołów, a pierwsze koncerty zaplanowano już na 14 czerwca.

 

“Tłumy poznanianek i poznaniaków, które co roku przychodzą na koncerty nad Maltę i w Strzeszynku, potwierdzają, że program cyklu Na Falach jest atrakcyjny i potrafi połączyć słuchaczy o różnych gustach muzycznych. Również w tym roku każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do końca maja przedstawieni zostaną wszyscy artyści, którzy wystąpią w naszym mieście” – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

 

Tegoroczna inauguracja cyklu #NaFalach odbędzie się 14 czerwca i będzie związana z otwarciem Pucharu Świata w wioślarstwie. Na podwójnym koncercie wystąpią Natalia Przybysz oraz Igo.

 

Natalia Przybysz, znana wcześniej z duetu Sistars, powróci na maltańską scenę po pięciu latach. W tym czasie artystka wydała trzy nowe albumy oraz jeden koncertowy. Jej najnowsza płyta, “Tan”, ukazała się jesienią zeszłego roku, i to właśnie utwory z tego albumu usłyszą poznaniacy podczas koncertu.

 

Igo, który pojawi się na scenie #NaFalach po raz pierwszy, jest już dobrze znany poznańskiej publiczności. Artysta, znany z formacji Clock Machine oraz duetu Bass Astral x Igo, zyskał popularność dzięki swoim występom i udziałowi wokalnemu w hymnach Męskiego Grania. W 2022 roku wydał solowy album “Igo”, a materiał z tej płyty również będzie można usłyszeć nad Maltą.

 

Występy Natalii Przybysz i Igo będą jedynymi, które odbędą się nad Jeziorem Maltańskim. Pozostałe cztery koncerty cyklu zostaną zorganizowane nad Jeziorem Strzeszyńskim. Warto już teraz zarezerwować sobie daty 12 i 13 lipca oraz 16 i 17 sierpnia. Gwiazdy, które pojawią się w te dni, będą stopniowo ujawniane w mediach społecznościowych do końca maja.

 

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców Poznania i turystów. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu #NaFalach, który obiecuje niezapomniane muzyczne przeżycia nad pięknymi jeziorami Poznania.

 

 

autor: IA