Juwenalia Poznań 2024 – znane są pierwsze muzyczne gwiazdy! Kto zagra na poznańskiej scenie?

Choć za oknem jeszcze poranne przymrozki, to trwają intensywne przygotowania do wiosennego sezonu imprez plenerowych. Znani są już pierwsi artyści, którzy wystąpią podczas największej i najbardziej znanej imprezy studenckiej w Poznaniu – Juwenalia Poznań 2024.

 

Tegoroczne Juwenalia, a dokładniej Festiwal Kultury Studenckiej i Akademickiej, planowane są w dniach 23-25 maja. Choć studenci dopiero powoli zapominają o zimowej sesji egzaminacyjnej, to mogą zacząć już planować wiosenne imprezy. Organizatorzy Juwenaliów ogłosili pierwsze gwiazdy, jakie wystąpią podczas studenckiego święta.

 

Pierwszego dnia królować będzie hip hop, a na scenie pojawi się PRO8L3M. Od czas debiutu ponad 10 lat temu, zespół utrzymuje się czołówce polskiej sceny muzycznej.

 

Piątek, 24 maja, to koncert Darii Zawiałow, jednej z czołowych polskich piosenkarek ostatnich lat. W tym roku artystka promować będzie nowy album, dlatego podczas koncertu na Juwenaliach można spodziewać się zarówno dobrze znanych utworów jak i nowości.

 

Ostatni dzień to klasyka polskiego rocka, czyli Kult. Poznańska publika będzie mogła bawić się przy KULTowych utworach z kilkudziesięciu lat działalności zespołu.

 

Bilety dostępne są online – obecnie w sprzedaży są już II i III pule biletów jednodniowych. Trzydniowe karnety są wyprzedane.