Weekendowe święto na Świętym Marcinie: koncerty, spektakle i wiele innych atrakcji

Dziś rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie na ulicy Święty Marcin w Poznaniu. Przez cały weekend, 15 i 16 czerwca, jedna z głównych ulic miasta zamieni się w tętniący życiem deptak, pełen atrakcji dla wszystkich mieszkańców.

 

W przestrzeni ulicy Święty Marcin odbywa się Targ Rzemieślniczy, gdzie można zakupić unikalne rękodzieło, w tym sojowe świece, torby, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki, biżuterię i ubrania. Dla miłośników kulinariów przygotowano stoiska z różnorodnym jedzeniem – od serów z całej Europy, przez greckie oliwki, bloki czekoladowe, aż po miody. Nie zabraknie też lokalnych winnic, które zaprezentują swoje wyroby, nawiązując do patrona ulicy, Świętego Marcina.

 

Na najmłodszych czekają liczne atrakcje, takie jak animacje taneczne, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Dzieci będą mogły rozwiązywać zagadki i szyfry, układać klocki w strefie Lego, a także sprawdzić się w strefie dziennikarza. Wyjątkową atrakcją jest “Bąbel Bimba – Kindernalia” – poznański tramwaj, który na dwa dni zamienia się w przestrzeń dla małych podróżników.

 

Pod Alfami stanęła scena koncertowa, na której przez cały weekend występować będą lokalni artyści i zespoły, zapewniając muzyczne doznania dla wszystkich uczestników.

 

Wydarzenie odbywa się dziś i jutro na ulicy Święty Marcin, między ulicami Gwarną a Ratajczaka. Atrakcje są dostępne w godzinach od 12:00 do 22:00 w sobotę oraz od 12:00 do 18:00 w niedzielę.

 

Letni Święty Marcin jest częścią Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania, finansowanego z budżetu Miasta Poznania. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pokolenie 2020 w ramach Koalicji Św. Marcin. Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia.

 

 

autor: IA