Poznań znów stolicą fantastyki: Rusza Pyrkon 2024!

Poznań znów staje się stolicą fantastyki. Rusza tegoroczny Pyrkon, który potrwa cały weekend. Miłośnicy komiksów, gier, cosplay, książek i wielu innych elementów fantastyki tradycyjnie już spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

To jedno z najważniejszych wydarzeń i festiwali fantastyki w tej części Europy. Pyrkon od lat przyciąga tłumy miłośników z całej Polski. Przez najbliższe dni na ulicach miasta będzie więc można spotkać magów, smoki, superbohaterów i mistrzów Jedi, a także wiele innych postaci znanych ze świata fantastyki.

 

W programie znalazło się niemal 2 tysiąca różnych punktów przygotowanych w 17 strefach na powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych poznańskich Targów. Wśród stref znajdują się m.in. Manga i Anime, Strefa Wosek Fantastycznych, RPG/RPGralnia, Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych, Cosplay, Literacka, Fanów Klocków Lego czy też Fanów Star Warsów.

 

Nie zabraknie warsztatów i instruktaży dotyczących muzyki średniowiecznej, związanych z serią gwiezdnych Wojen czy też makijażem cosplayowym. W programie znalazły się również rywalizacje, prelekcje, spotkania z autorami, a także konkursy, w tym ten najpopularniejszy, czyli cosplayowy.

 

Pyrkon rozpocznie się w piątek, o godzinie 14:00 i potrwa do niedzieli, 16 czerwca.

autorka: A. Karczewska
fot. archiwum redakcji