“My Name is Poznan” 2.0 – premiera kolejnej płyty w ramach unikatowego projektu już w tym tygodniu

Już w najbliższą środę, 19 kwietnia, premierę będzie miał drugi album projektu „My Name is Poznan”, który skupia poznańskich muzyków, w tym szczególnie debiutantów na scenie muzycznej.

 

Projekt „My Name is Poznan” zadebiutował w ubiegłym roku. Do konkursu „Studio Otwarte” wpłynęło niemal 250 zgłoszeń artystów, którzy chcieli zaistnieć na płycie wydawanej w ramach projektu. Krążek ukazał się pod koniec marca 2022 roku.

 

Z uwagi na duże zainteresowanie, a także pozytywny odbiór akcji zdecydowano się na realizację kolejnej edycji projektu. Konkurs zakończono w czerwcu 2022 roku, a zwycięzców ogłoszono podczas Fyrtle Festiwalu.

 

Teraz przyszedł czas na ukazanie efektów prac ostatnich miesięcy. Już 19 kwietnia zostanie wydana płyta „My Name is Poznan 2.0”. Znalazły się na niej utwory takich muzyków i zespołów jak: Kathia, Michał Kmieciak & Swiernalis, Julia Rover, Neons, Marianna Kniat, Zuta Lipowicz & Maks Mikulski, Vyspa, EłMi, Córy i naked relaxing.

 

Do trzech z utworów nakręcono profesjonalne teledyski. Pierwszy: “nigdy wcześniej tak nikogo nie…” Kathii opublikowano na początku kwietnia i ma on już ponad 3 tysiące wyświetleń. Kolejny – „Polowanie” Zuty miał premierę w ubiegłym tygodniu i obejrzało go już niemal 4 tys. osób. Jako trzeci zaprezentowany zostanie klip do piosenki “Żabka” Marianny Kniat.

 

Organizatorem projektu “Studio Otwarte” i konkursu “My Name Is Poznan” jest Miasto Poznań wraz z Fundacją ART Fidelis. Konkurs skierowany był do twórców i wykonawców związanych z Poznaniem.

 

 

autorka: A. Karczewska