Fikołki w dzień i w nocy, czyli kreatywne zabawy i nocowanki dla najmłodszych

Fikołki to nie tylko plac zabaw dla dzieci. W swojej ofercie posiadają nocowanki, warsztaty czy organizację urodzin tematycznych. O szczegółach atrakcji rozmawialiśmy w programie „Hej Poznań” z Esterą Matyką oraz Pawłem Żurawiem.

 

Fikołki to miejsce dla dzieci, w którym mogą biegać, skakać, bawić się i spędzać czas z rówieśnikami. Zapewniają oni również opiekę profesjonalnych animatorów, którzy zajmą się maluchami, a rodzice w tym czasie mogą udać się spokojnie na zakupy. Sale zabaw posiadają wiele stref, dlatego dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Fikołki posiadają w swojej ofercie również ciekawe atrakcji, takie jak warsztaty czy urodziny z nocowaniem, które uwielbiają starsze dzieci.

 

„Dzieci mogą zostać wieczorem na zabawie, a rodzice idą domu. Maluchy zostają z naszymi animatorami do następnego dnia do rana. Cieszy się to coraz większą popularnością. Już jesteśmy po organizacji kilku takich imprez i przygotowujemy się do następnych” – tłumaczy Paweł Żuraw.

 

 

Dzieci wraz z rodzicami mogą również wybrać dowolny temat przewodni urodzin. Estera Matyka wymienia, że może to być impreza w stylu policjantów i złodziei, księżniczek, czarodziei, detektywów, influencerów lub coś zupełnie innego, o czym zamarzy solenizant. Fikołki zajmują się wtedy przygotowaniem odpowiednich atrakcji, dekoracji oraz jedzenia.

 

Urodziny z nocowaniem to również idealna okazja, by nauczyć młodszych samodzielności. Rodzice mają czas dla siebie, a dzieci mogą wzmocnić swoje relacje z równieśnikami. Jest to bardzo ważne, ponieważ w czasie pandemii wiele z nich było odizolowane i teraz pragną tego kontaktu – podkreślają goście programu „Hej Poznań”. Cena takich urodzin ustalana jest indywidualnie i zależy od tego na jakie dodatkowe atrakcje zdecydują się rodzice z dziećmi.

 

 

Sala zabaw Fikołki organizuje również warsztaty kreatywne, które rozwijają i pobudzają kreatywność u najmłodszych.

 

„Prowadzimy warsztaty tematyczne, jak na przykład amerykańska, francuska lub włoska niedziela. Mogą to być warsztaty naukowe, podczas których dzieciaki zamieniają się w małych alchemików i mogą stworzyć slimy, czy bardzo efektowne mroźne eksperymenty” – dodaje Estera Matyka.

 

Na sali zabaw do dyspozycji dzieci jest wiele zjeżdżalni, basenów z kulkami, a nawet ściana wspinaczkowa, labirynt z przeszkodami oraz przestrzeń dla najmłodszych dzieci. Dla rodziców przygotowano strefę, w której mogą coś zjeść oraz napić się ciepłej kawy i herbaty. Sale zabaw Fikołki dostępne są w Poznaniu w Starym Browarze oraz w Posnani.

 

 

autorka: Z. Biskup
mat. sponsorowany