Biżuteria idealnym prezentem? Kiedy warto kupić diamenty?

Marilyn Monroe już wiele lat temu śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółkami kobiety. Czy rzeczywiście każdemu pasują i czy warto w nie inwestować? W programie „Hej Poznań” rozmawialiśmy o tym z Jonatanem Jądrzykiem z M&M Gold.

 

Diamenty są jednymi z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych na świecie. Ich niezwykły połysk i wyjątkowość przyciągają uwagę ludzi od wieków. Są one cenione nie tylko ze względu na wygląd, ale są również świetną inwestycją. Najczęściej kojarzą się one z pierścionkami zaręczynowymi, ale na rynku dostępnych jest wiele modeli biżuterii z tymi kamieniami. Zapytaliśmy Jonatana Jądrzyka jakie trendy biżuteryjne panują aktualnie.

 

„Trendy zależą od tendencji zakupowych ludzi albo tego co widzimy na pokazach mody. Biżuteria diamentowa rządzi się klasyką, elegancją i ponadczasowością. W trendach widzimy, że klienci co raz częściej kupują te większe kamienie, bądź kamienie w szlifach fantazyjnych” – tłumaczy gość programu „Hej Poznań”.

 

Śluby i zaręczyny to najczęstsze okazje, podczas których osoby wybierają diamentową biżuterię. Wykonanie personalizowanej diamentowej obrączki zajmuje kilka miesięcy, dlatego warto zgłosić się do jubilera wcześniej. M&M Gold wykonuje takie projekty i składają się one z kliku konsultacji. Jeżeli jednak chodzi o wybór pierścionka zaręczynowego, to warto zwrócić uwagę jaką biżuterię na co dzień nosi partnerka – minimalistyczną czy bardziej wyróżniająca się, czy jest to klasyczne złoto, białe złoto czy może srebro. Z tymi informacjami można udać się do jubilera, który pomoże w wyborze odpowiedniego pierścionka.

 

„Mając te informacje jest to już tylko kwestia budżetu i terminu. Przygotowujemy wtedy propozycję, wycenę i wizualizację albo pokazujemy sztuki przykładowe. Umawiamy się wtedy z klientem, wykonujemy produkt i potem już tylko zapraszamy po odbiór” – dodaje Jonatan Jądrzyk.

 

Biżuteria diamentowa to idealny pomysł na prezent niezależnie od okazji. Mogą to być urodziny, imieniny, rocznice czy Dzień Kobiet. Będzie to prezent zarówno elegancki jak i trwały, który może przypominać o danym wydarzeniu przez wiele lat.

 

Biżuteria diamentowa jest ponadczasowa, dlatego jest dobrą inwestycją. Jonatan Jądrzyk zaznacza, że złoto i diamenty to surowce luksusowe oraz inwestycyjne. Z biegiem czasu nie tracą one na wartości, a wręcz zyskują. Dodatkowo są one praktycznie niezniszczalne, ale należy o nie dbać w odpowiedni sposób. Gość programu „Hej Poznań” nie radzi czyścić ich samemu, tylko oddać je jubilera, który zajmie się tym profesjonalnie.

 

Więcej informacji na temat diamentów i biżuterii możecie dowiedzieć się słuchając całej rozmowy w programie „Hej Poznań”.

autorka: Z. Biskup