Kolorowe kopytka na wiele sposobów

W naszej kuchni zawitały kolory, a to za sprawą kopytek Iny Rybarczyk. Dzięki odpowiednim dodatkom nie tylko pięknie wyglądają, ale są również zdrowe.

 

Pewnie wiele osób gotując, szczególnie dla dzieci, stara się w swoich daniach przemycać jak najwięcej warzyw. Dzięki temu posiłki są pełnowartościowe i zawierają wiele witamin. Kolorowe dania mogą być również zachętą dla niejadków. Ina Rybarczyk w programie „Hej Poznań” pokazała jak przygotować kolorowe kopytka. Jest to danie bardzo szybkie i do jego wykonania nie potrzeba wielu składników.

 

„Pomarańczowe kopytka będą z batatów, różowe z buraków, a zielone z groszku i szpinaku. Zielony groszek nie jest łatwy do przygotowania kopytek, bo jest dosyć suchy i dlatego należy dodać do niego szpinak” – tłumaczy Ina Rybarczyk.

 

Dodatkowo potrzebna będzie mąka, skrobia ziemniaczana oraz sól. Dodając mąkę trzeba uważać, aby nie było jej za dużo, ponieważ kopytka mogą zrobić się twarde. Przygotowane ciasto można również urozmaicić ulubionymi przyprawami, takimi jak suszony czosnek, oregano czy bazylia.

 

Aby danie nie było zbyt nudne, Ina Rybarczyk pokazała również jak przygotować idealnie komponujące się z kopytkami sosy. Pierwszą opcją jest klasyczny sos pomidorowy, do którego można dodać chilli, aby był on bardziej wyrazisty. Drugi sos to zielone pesto.

 

„Sos ten nazywam pesto śmiecznikowe i jest ono wykonane w idei zero-waste. Aby je wykonać wykorzystujemy wszystkie zioła, które akurat mamy w lodówce. Poszła tutaj bazylia, kolendra, trochę pietruszki oraz nasiona słonecznika,oliwa, sok z cytryny i parmezan” – dodaje Ina Rybarczyk.

 

Jeżeli ktoś chce, aby danie było wegańskie to zamiast parmezanu można użyć nieaktywnych płatków drożdżowych. Kopytka to również idealne danie dla zapracowanych osób. Warto przygotować ich więcej i na drugi dzień sobie podsmażyć lub zamrozić i zjeść w inny dzień.

 

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w programie „Hej Poznań”, aby zobaczyć jak dokładnie przygotować kolorowe kopytka.

 

autorka: Z. Biskup