“In_spirujące Święta” dla dzieci. Jak wesprzeć akcję poznańskiej fundacji?

Zbliża się grudzień, czas świąt Bożego Narodzenia oraz pomagania innym. Natalia Urbańska-Guss z Fundacji In_Spire opowiedziała w wywiadzie dla portalu Codzienny Poznań o wyjątkowej świątecznej akcji dla dzieci z wiosek i miasteczek w Wielkopolsce.

 

Czas świąteczny wielu osobom, a szczególne dzieciom, kojarzy się z prezentami. Jednak są wśród nich takie, które z różnych powodów ich nie otrzymają. Fundacja In_Spire wymyśliła specjalną akcję, dzięki której będzie można im pomóc. Na czym dokładnie będą polegały In_Spirujące Święta?

 

„Chcemy zaprosić dzieci i młodzież z szerokiej Wielkopolski do Poznania, na jeden ze świątecznych Jarmarków. Jednym z tych miejsc będzie plac Powszechnej Wystawy Krajowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich i mamy pewien plan.” – zapowiada Natalia Urbańska-Guss.

 

 

Fundacja In_Spire chce zaprosić aż 250 dzieci, aby to właśnie w Poznaniu mogły one przeżyć wyjątkowe chwile i poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na taką wycieczkę do stolicy Wielkopolski będą mogły przyjechać osoby ze Środy Wielkopolskiej, Żerkowa, Ptaszkowa oraz okolicznych miejscowości. Dla zainteresowanych przygotowano wiele atrakcji, m.in. będzie to wizyta w wiosce Świętego Mikołaja. Piotr Szulc zapytał gościnię programu „Hej Poznań”, czego jeszcze można spodziewać się po tym wydarzeniu.

 

„Chcemy razem z nimi wypiec pierniki, będą warsztaty świątecznej bombki i chcemy żeby one wyjechały do domu z czymś namacalnym. Do tego oczywiście prezenty od nas, które już wcześniej trafiły do Fundacji w ramach różnych działań, które do tej pory realizowaliśmy.” – powiedziała Natalia Urbańska-Guss.

 

Gorące kakao oraz przejażdżka na diabelskim młynie to kolejne atrakcje dla dzieci, które będą mogły zobaczyć Poznań z góry. Organizacja takiego wydarzenia dla 250 dzieci to spore wyzwanie organizacyjne, a także finansowe. Jak zaznacza Natalia Urbańska-Guss, wesprzeć pomysł Fundacji In_Spire może tak naprawdę każdy i można to zrobić wpłacając pieniądze na publiczną zbiórkę datków. Dodatkowo Fundacja będzie poszukiwała sponsorów, choć jest już po pierwszych rozmowach z niektórymi.

 

„Czasami nawet to jedno wyjście rodzinne mniej, na przykład do restauracji, to już jest moment, w którym jedno dziecko będzie mogło do nas przyjechać. Cały taki pakiet wraz z transportem kosztuje 200 złotych, ale tak naprawdę liczy się każda przysłowiowa złotówka.” – dodaje gościni programu „Hej Poznań”

 

 

Warto dodać, że jest to projekt skierowany również dla dzieci z Ukrainy i dla większości z nich będzie to pierwsza wizyta w Poznaniu.

 

Fundacja In_Spire zajmuje się pomaganiem nie tylko dzieciom. Ich działania skupione są na rozwijaniu talentów oraz przełamywaniu barier.

 


autorka: Z. Biskup