Nowy mural na ścianie Centrum Targowego MTP

Na elewacji budynku Centrum Targowego Międzynarodowych Targów Poznańskich powstał nowy mural, który jest widoczny od strony ul. Głogowskiej. Co przedstawia?

Mural ozdobił ścianę zniszczonego budynku Centrum Targowego, na obszarze, który jest modernizowany w celu otwarcia terenu MTP dla mieszkańców.

„Teren targów zmienia się i otwiera na mieszkańców Poznania. Dobiegają końca prace na Placu PeWuKi, który będzie eventowym sercem miasta, gdzie będą się odbywały koncerty i imprezy sportowe. Już w listopadzie będziemy gościć na jego terenie Poznański Jarmark Świąteczny. Chcemy, aby było to miejsce tętniące życiem, ale i kolorami. Mural to kolejny, po kinetycznej elewacji budynku Poznań Congress Center i foto spocie „Miłego Poznania”, element, który sprawi, że będzie to fotogeniczny, ale i przyjemny miejski plac” – mówi Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP

Malunek zajmuje powierzchnię ponad 230 m2 powierzchni, a jego autorką jest Maria Szulc, absolwentka Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu, która w swoim dorobku ma wiele rozpoznawalnych prac, w tym m.in. sprawiająca wrażenie trójwymiarowości „Opowieść środeckiej”, mural na ścianie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i „Prząśniczkę”, która zdobi nadbużańską miejscowość Hanna.

Mural na Centrum Targowym przedstawia chłopca z latawcem na tle znanych poznańskich budynków i obiektów, w tym Ratusza, mostu Jordana, Hali Arena, Okrąglaka, targowej Iglicy czy też budynku Altum Uniwersytetu Ekonomicznego.

„Tworząc projekt muralu zależało mi na przyjaznym motywie, który opowie pewną historię. Chłopiec ukazany w dynamicznej pozie to ruch, który targi wykonują otwierając się na miasto. Z drugiej strony samo puszczanie latawca, próba sił z wiatrem to wyzwanie. By latawiec wzbił się należy wyczuć odpowiedni moment, złapać chwilę. Podobnie jest w biznesie, którego symbolem dla mnie są właśnie Targi Poznańskie” – mówi artystka Maria Szulc

 
autorka: A. Karczewska
fot. Grupa MTP