ZKZL przyspiesza uruchomienie sezonu grzewczego i uczy mieszkańców oszczędności

Ostatnie dni i noce są coraz chłodniejsze. Tegoroczne lato pożegnało się dziś z mieszkańcami Poznania i powiatu poznańskiego lokalnymi przymrozkami. Z uwagi na niskie temperatury, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podjął decyzje o przyspieszeniu otwarcia sezonu grzewczego w mieszkaniach komunalnych.

 

Zwykle sezon grzewczy w lokalach ZKZL rozpoczynał się na przełomie września i października i tak też spółka planowała w tym roku. Temperatury w ostatnim tygodniu w Poznaniu były jednak coraz niższe i mieszkańcy zaczęli apelować o uruchomienie ogrzewania, tak jak zrobiono to już na części poznańskich osiedli w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych.

 

Mając na uwadze głosy mieszkańców, ZKZL podjął decyzję o przyspieszeniu otwarcia sezonu grzewczego na ostatnie dni września. Stopniowo system będzie uruchamiany w dniach 26-30 września, o czym zostali już poinstruowani operatorzy węzłów cieplnych oraz firmy obsługujące lokalne kotłownie w budynkach komunalnych. Mieszkańcy zostali poproszeni o otwarcie głowic termostatycznych na grzejnikach, by ogrzewanie mogło działać prawidłowo.

 

Jednocześnie, mając na uwadze rosnące koszty poszczególnych mediów, w tym także ogrzewania, spółka przygotowała poradnik dla mieszkańców o tym, jak efektywnie korzystać z ogrzewania i jak oszczędnie korzystać z energii elektrycznej. Z porad może korzystać każdy, ponieważ broszura jest dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie ZKZL (tutaj).

 

 

 

autorka: A. Karczewska