Wielka Szama powróciła na Stadion Miejski

Program „Lifestyle Poznań” powraca z drugim sezonem. Dowiecie się z niego co ciekawego działo się w Poznaniu w ostatnim tygodniu. Pierwsze wydarzenie, które odwiedziliśmy z kamerą to Wielka Szama na Stadionie.

W weekend 17 i 18 września na Stadionie w Poznaniu odbyła się Wielka Szama, czyli największy zlot food trucków w Wielkopolsce. To już druga i ostatnia edycja w tym roku. Impreza przyciągnęła wielu zainteresowanych swoją różnorodną ofertą.

To co wyróżnia wiele z tych food trucków to kuchnia egzotyczna, taka której na co dzień trudno szukać w lokalach gastronomicznych, dzięki temu cieszy się dużym wzięciem.” – powiedział organizator wydarzenia.

Podczas wydarzenia można było spróbować kuchni z całego świata, najciekawsze propozycje to m.in. azjatyckie pad-thaie, krymsko – tatarskie pierogi zwane czeburakami czy chińskie bułeczki na parze baozi. Organizatorzy nie zapomnieli o fanach klasycznych dań food truckowych, takich jak hamburgery, hot dogi oraz lody tajskie.

 

 

Oprócz dobrego jedzenia, na miejscu zapewnione były różne atrakcje. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, a dorośli brali udział w warsztatach z warzenia piwa.

Cały dzień pokazujemy jak wygląda proces warzenia piwa, dziś będzie to piwo typu koźlak, które można też nabyć tu na miejscu. Prowadzimy różne quizy, zadajemy pytania naszej publiczności oraz nagradzamy fajnymi nagrodami.” – powiedzieli przedstawiciele Browaru Amber.

Czasochłonny proces powstawania piwa było można podglądać przez cały dzień. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak taki proces wygląda i od czego zacząć, posłuchajcie całej rozmowy w programie „Lifestyle Poznań.”

tekst: Z. Biskup