Kolorowy korowód i moc atrakcji – wielkie świętowanie podczas Święta Fyrtla Garbary

Kolorowy korowód prowadzony przez Króla Pyrę, warsztaty, zabawy, występy i animacje to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na poznaniaków podczas Święta Fyrtla Garbary.

 

Świętowanie rozpoczęło się od przemarszu korowodu z Placu Kolegiackiego na Plac Bernardyński, który był głównym miejscem obchodów. Mimo kapryśnej pogody parada przyciągnęła wielu poznaniaków, także tych z innych dzielnic Poznania, którzy podziwiali prowadzony przez Króla Pyrę przemarsz. Wśród uczestników korowodu byli tancerze, szczudlarze i aktorzy, a także mieszkańcy.

 

Na placu Bernardyńskim na uczestników czekały warsztaty, m.in. florystyczne, krawieckie, plastyczne czy z szydełkowania.

 

Nie zabrakło pokazów, także tych rzemieślniczych oraz występów – tancerzy, akrobatów i grup artystycznych. Wśród artystów nie zabrakło także obywateli Ukrainy. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i animacje. Można było także się posilić, próbując wyrobów lokalnych piekarni i cukierni.

 

Podczas wydarzenia zbierano również zdjęcia z Garbar, a mieszkańcy mogli porozmawiać i podzielić się swoimi przeżyciami i wspomnieniami związanymi z fyrtlem oraz zastanowić się nad jego rozwojem w przyszłości.

 
autorka: A. Karczewska
fot. S. Toroszewska