Kultowe gry powróciły na oryginalnych sprzętach – trwa Festiwal dawnych komputerów i gier

W weekend można… cofnąć się w czasie. W Centrum Szyfrów Enigma trwa Festiwal dawnych komputerów i gier. Dla jednych to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa, dla innych ciekawostka z historii.

 

Jeszcze 15-30 lat temu były wymieniane jako jedna z podstaw rozrywek technologicznych w domach. Dziś są już tylko wspomnieniem, ale za sprawą Festiwalu dawnych sprzętów i gier znów można było zagrać w kultowe gry takie jak m.in. Super Mario, Bomber Man, Lotus, Frogger czy Commando.

 

W ramach wydarzenia w Centrum Szyfrów Enigma można nie tylko przyjrzeć się z bliska komputerom i konsolom, ale także zagrać w niektóre z gier. Charakterystyczne kwadraciki i „pikseloza” w jaskrawych kolorach powróciła na stare ekrany, a w głośnikach słychać charakterystyczne dźwięki i melodyjki. Dla wielu to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa i młodości. Dla młodszego pokolenia to wyjątkowa okazja, by zobaczyć jak dawniej wyglądały technologiczne nowinki i spróbować swoich sił w grach, które wspominają ich rodzice.

 

Festiwal dawnych komputerów i gier będzie odbywał się przez cały weekend, 17 i 18 września, w Centrum Szyfrów Enigma przy ul. św. Marcin, w godzinach 10:00-19:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

autorka: A. Karczewska