Peja, Bosacka, Majdan i wielu innych celebrytów zostało na jeden dzień kelnerami.

W niedzielę 11 września goście restauracji Petit Paris na Sołaczu mieli okazję zamówić kawę u Katarzyny Bosackiej, Peji lub Tomasza Zimocha. Była to kolejna odsłona akcji charytatywnej zorganizowana wspólnie z Drużyną Szpiku.

„To już czwarta edycja akcji, która przynosi niesamowite rezultaty. Cała ta chęć gości, którzy do nas docierają i wcielają w rolę kelnerów po raz pierwszy w życiu i stają przed ogromnym wyzwaniem, szczególnie w niedzielę kiedy obłożenie jest dość spore.”

powiedziała Daria Kuttene, właścicielka restauracji 

Była to już czwarta odsłona akcji organizowana przez Drużynę Szpiku w całej Polsce. W niedziele znane osoby wcieliły się w rolę kelnerów i kelnerek, aby zebrać jak najwięcej napiwków, które wesprą cele charytatywne. W tym roku wśród kelnerek i kelnerów w Poznaniu pojawili się m.in. prezenterka telewizyjna Katarzyna Bosacka, były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki, poznański raper Peja, projektant mody Hektor Świtalski, dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch oraz wiele innych.

„Każdy z nas czepie dumę z tego, że może pomóc. My dajemy tę okazję i pomagamy w ten sposób Drużynie Szpiku, jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.”

 dodała Daria Kuttene.

W restauracji pojawiło się mnóstwo klientów, takich którzy wiedzieli o akcji, a także takich którzy byli mile zaskoczeni gwiazdorską obsługą. Była to idealna okazja, aby napić się pysznej kawy, zjeść coś pysznego a jednocześnie pomóc. Gwiazdy obsługiwały klientów na zmianę, można było z nimi porozmawiać oraz zrobić sobie zdjęcie. Najważniejszym celem akcji było zebranie jak największej liczby napiwków oraz popularyzacja fundacji Dawcy Szpiku, która zajmuje się walką z nowotworami krwi oraz innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać 10 200 zł podczas jednego dnia. Więcej informacji na temat Fundacji można przeczytać na ich stronie internetowej Drużyny Szpiku