Finał Letnich Brzmień coraz bliżej. Co o tegorocznej edycji cyklu mówią organizatorzy?

Na poznańskiej Malcie odbędzie się finał trasy koncertowej „Letnie brzmienia”, która przyciągnęła tłumy fanów pod scenę. O zakończeniu cyklu opowiedziała w programie „Hej Poznań” Agnieszka Kopiewska z Good Taste Production.

 

„Letnie brzmienia” to projekt zrzeszający czołowych polskich artystów, którzy pojawili się w trzynastu miastach Polski na koncertach plenerowych. Trasę koncertową otworzył Sobel, występem w Poznaniu i tutaj też projekt będzie miał swój finał.

 

 

Podczas koncertu finałowego usłyszymy między innymi Vito Bambino, Brodkę, Darię Zawiałow czy Krzysztofa Zalewskiego. W niedzielę wydarzenie zakończy występ Ralpha Kaminskiego.

 

„Zależało nam na tym, aby znaleźć takich artystów, którzy nie pokazywali się wcześniej w trasie koncertowej. Szukaliśmy takich, którzy wystąpią po raz pierwszy pod banderą Letnich brzmień” – wyjaśniła Agnieszka Kopiewska w programie Hej Poznań

 

Jak zauważyła w rozmowie z Piotrem Szulcem Agnieszka Kopiewska, różnorodność jest tym co wyróżnia ten projekt, ponieważ na scenie możemy posłuchać artystów z rozmaitych gatunków muzycznych, od rapu po jazz. Podczas trasy koncertowej wystąpiła m.in. Mery Spolsky reprezentująca bardziej zaangażowany nurt muzyczny, a także Sobel, na którego koncercie zgromadziła się głównie młodzież.

 

 

Finał trasy „Letnie brzmienia” odbędzie się 10 i 11 września na Polanie Harcerza przy jeziorze Malta w Poznaniu.

 

Więcej o wydarzeniu i całym cyklu można dowiedzieć się oglądając wywiad z Agnieszką Kopiewską.


autorka: Z. Biskup