Parę pomysłów na spędzenie niedzieli w Poznaniu

Przechadzka z przewodnikiem po Chwaliszewie

“Kino, kawiarnia i spacer…” – pod takim hasłem w letnich miesiącach organizowane są przechadzki po różnych częściach Poznania. W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia mieszkańcy i turyści będą mieli okazję odkryć tajemnice Chwaliszewa. W trakcie każdego spaceru na uczestników czeka oprowadzanie z licencjonowanym przewodnikiem, wystawa fotografii lub projekcja filmowa oraz poczęstunek przygotowany przez lokalne kawiarnie i restauracje. Organizowane są również konkursy z nagrodami na temat wiedzy zdobytej podczas zwiedzania.

Początek: Nowa Gazownia,

Godz. 10:00,

Wstęp wolny,

Szczegóły na stronie

Spektakl dla dzieci: ,,Magiczna kostka”

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką! W tej grze jest tylko jedna zasada – wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Przyjdzie również czas na karmienie cukierkami wujka Maurycego oraz taniec ślimaka. Wesoła gra przeplatana autorskimi piosenkami zapewni doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym!

Plac Wolności,

Godz. 10.00,

Wstęp bezpłatny,

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej.

Niedzielne animacje dla dzieci

Na najmłodszych plażowiczów czekają: zabawy z chustą Klanza, brokatowe bajkowe tatuaże, wielkie bańki mydlane, quiz z nagrodami i wiele innych. Do tego piękna przyroda wokół i opieka najlepszych animatorów pod słońcem. Niedzielne popołudnie urozmaici specjalnie przygotowane dla nich przedstawienie.

Plaża Wilda Eco Village, ul.Piastowska 71,

Godz.: od 12:00,

Wstęp bezpłatny,

Szczegóły na Facebooku

Rzeka Rowerów

Kolorowa rowerowa parada przemierzy Poznań. 14 sierpnia rowerzyści przejadą przez centrum miasta, następnie Wartostradą dotrą nad brzeg Cybiny pod Bramę Poznania na rodzinny piknik. Na miejscu będzie czekać mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Trasa rowerowa będzie liczyć ok. 6 km.

Brama Poznania, Gdańska 2,

Godz. 12.00,

Wstęp darmowy,

Więcej informacji na Facebooku.

Koncert na Plaży Wilda – Tribute to Madonna – Melissa Totten

Melissa zasłynęła wiernym wcieleniem się w postać jednej z ikon świata muzyki – Madonny. Jest nie tylko sobowtórem, ale i osobowością sceniczną, która emanuje artyzmem, energią, zmysłowością i seksapilem idolki fanów wychowanych na MTV. Jej głos i sceniczną prezencję doceniają najlepsi producenci na świecie. Artystka zaśpiewa w Poznaniu na żywo. 

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71,

Godz. 20.00 (otwarcie bramek o 18.00),

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na Facebooku.