Pokaz “Światło, dźwięk i para” z okazji jubileuszu Maltanki przyciągnął tłumy poznaniaków

Tłumy poznaniaków pojawiły się na wieczornym pokazie „Światło, dźwięk, para” w ramach obchodów 50. urodzin kolejki Maltanka.

 

Maltanka jest jedną z najbardziej znanych i lubianych atrakcji w Poznaniu. W tym roku obchodzi już 50-lecie istnienia – wychowało się na niej kilka pokoleń nie tylko poznaniaków i wszystko wskazuje na to, że popularność wąskotorówki nie zmaleje.

 

Z okazji jubileuszu przez całą sobotę na trasie kolejki można było brać udział w szeregu atrakcji. Był festyn, zabawy, animacje, gdy, dmuchańce oraz stoiska partnerów wydarzenia. Wszystko to w godzinach 12:00-17:00. Jak bawili się poznaniacy można zobaczyć na zdjęciach tutaj.

 

Z kolei wieczorem, o 22:00 rozpoczął się niezwykły pokaz taboru wąskotorowego „Światło, dźwięk i para”. W wyjątkowej scenerii, przy grze świateł można było podziwiać m.in. parowozy: Borsig Bn2t z Maltanki i Lowa 26004 z Towarzystwa Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu, a także pojazdów spalinowych: legendarnego “ryjka”, lokomotywę WLs50 nr 100 pamiętającą Kolej Harcerską na Dębinie oraz lokomotywę spalinową typu GLs30 z Białośliwia.

 

Wydarzenie przyciągnęło tłumy nie tylko pasjonatów kolejek, ale także pozostałych mieszkańców Poznania. Mimo późnej pory, nie zabrakło także najmłodszych, na których pokaz zrobił ogromne wrażenie.

autorka: A. Karczewska
fot. S. Toroszewska