Sanepid rozpoczyna wakacyjne kontrole żywności

Już w przyszłym tygodniu w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek i oficjalnie rozpoczną się wakacje letnie. W związku z tym, poznański sanepid rozpocznie tradycyjne wzmożone kontrole sanitarne już od najbliższego weekendu.

 

W okresie wakacyjnym i w dni wolne od pracy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzi wzmożony nadzór sanitarny zarówno obiektów produkcji jak i obrotu żywności oraz żywienia zbiorowego. To m.in. sklepy i stragany, a także restauracje czy stołówki.

 

Okres wakacyjny to większy ruch w miejscach związanych z gastronomią. Sanepid obejmie większą kontrolą obiekty w miejscowościach wypoczynkowych, przy trasach turystycznych oraz sprzedaż targowiskową.

 

Pracownicy PSSE będą zwracać szczególną uwagę m.in. na terminy przydatności artykułów do spożycia, segregację w urządzeniach chłodniczych, higienę sprzedaży, czystość sprzętu i pomieszczeń, warunki przechowywania żywności czy też zaopatrzenie w wodę pitną.

 

W okresie wakacyjnym odbywać się będą dodatkowe kontrole weekendowe, które rozpoczną się już jutro, 18 czerwca i potrwają do 30 września.

 

 

autorka: A. Karczewska