Enter Enea Festival już po raz 12.

Rusza Enter Enea Festival w Poznaniu, czyli wielkie święto muzyki nad Jeziorem Strzeszyńskim. Nie zabraknie muzyków z całego świata, specjalnych wykonań i polskich premier.

 

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Leszek Możdżer, polski kompozytow i muzyk jazzowy i muzyki filmowej. Przez trzy dni, od 13 do 15 czerwca, nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie można relaksować się przy dźwiękach muzyki na najwyższym poziomie.

 

W tym roku odbędzie się już 12. edycja wydarzenia. W programie znalazło się wiele muzycznych odkryć. Zaplanowano koncerty muzyków z różnych stron świata, w tym kilka specjalnych wykonań i premier.

 

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się m.in. Mohini Dey, indyjska królowa gitary basowej, która mimo młodego wieku ma na swoim koncie współprace ze znanymi muzykami i zdobywcami muzycznych nagród. W Poznaniu wraz z nią gościnnie wystąpi Leszek Możdżer.

 

W ramach projektu specjalnego odbędzie się premiera utworu „Moniuszko alt_shift_1 escape”, który został napisany przez Leszka Możdżera w oparciu o utwór Moniuszki „Uwetura Fantastyczna ‚ Bajka”.

 

Pełen program dostępny jest na stronie internetowej festiwalu. Pierwsze wydarzenia już dziś wieczorem.

 

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu Miasta Poznań oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

autorka: A. Karczewska