Poznaniak zbudował redakcję Codziennypoznan.pl z klocków LEGO

Zawsze chciałem być motorniczym – mówi w wywiadzie z dziennikarzami portalu codziennypoznan.plUwielbia również konstruować z klocków LEGO.

Jak sam przyznaje udaje mu się idealnie połączyć te dwie pasje. Buduje głównie miejskie autobusy oraz tramwaje. Producent klocków nie oferuje tego typu zestawów. Mężczyzna sam dobiera klocki i tworzy z nich różne budowle. Realizację poprzedza projekt komputerowy, który pozwala wszystko dokładnie zaplanować. Kolekcja obejmuje około 50 konstrukcji. Fan klocków w programie przedstawił jeden z tramwajów, który przyniósł ze sobą do studia. W wywiadzie wspomniał o swoim nowym projekcie – Mateusz w najbliższym czasie skupi się na budowie zajezdni, która ma pomieścić wszystkie klockowe tramwaje oraz autobusy.Gość programu “Hej Poznań” od 2019 roku realizuje projekt “Poznań w miniaturze z klocków LEGO”. Zainteresowani mogą podziwiać wystawę w poznańskim HistoryLandzie. Dla tych którym podoba się działalność Mateusza, powstała możliwość wsparcia jego projektu. Na Facebooku “Mateusz buduje” można znaleźć link do zbiórki.Chciałbym by makieta była używana nie tylko do zabawy, ale także w celach edukacyjnych. Może dzięki takiej prezentacji zawodu motorniczego więcej osób postanowi dołączyć do MPK w Poznaniu. Całość planuję udostępnić na mojej wystawie Poznań w miniaturze z klocków LEGO – zapowiada autor budowli z klocków.Pan Mateusz postanowił uwiecznić w swoich pracach redakcję portalu codziennypoznan.pl a dokładnie studio telewizyjne znajdujące się w Starym Browarze. Konstruktor zadbał o najmniejsze detale. 

„Całość zbudowałem na standardowej płytce konstrukcyjnej z 1220 klocków LEGO. W miniaturowym studiu nie brakuje kamer, foteli i kanap oraz w pełni wyposażonej kuchni. Są nawet schody prowadzące na piętro redakcji i realizatornia. Postarałem się także o przygotowanie figurek redaktorów oraz gościa. A na stole jest nawet miniaturowy tramwaj Państwa redakcja zasługuje na miano wyjątkowego obiektu tego typu, wyróżnia się na tle innych telewizji.Po poprawkach, postaram się zbudować całą Państwa redakcję i dostarczyć do studia Hej Poznań.”Pisze Mateusz Wawrowski