Nosowska, Muchy, Strachy na Lachy, czyli Smochy Festiwal

Nosowska, Strachy na Lachy i Muchy to tylko część gwiazd, jakie pojawią się w weekend w ramach Smochy Festiwal 2022. W programie poza koncertami znalazły się m.in. pokazy tańców latynowskich, wystawa zabytkowych samochodów i dmuchane zamki.

 

Smochy Festiwal realizowany jest w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przy współpracy z Estradą Poznańską i Radą Osiedla Krzyżowniki-Smochowice i współudziale Centrum Współpracy i Integracji Obywatelskiej.

 

Wydarzenie ma być wesołym upamiętnieniem 33. rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów w Polsce. Udział jest bezpłatny, a w programie przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

Inauguracja festiwalu planowana jest na 13:00 w sobotę, kiedy to na scenie zaprezentują się młodzi artyści i seniorzy. Następnie Teatr Promyk zaprezentuje przedstawienie „Baśń o księciu Bolku”.

 

Wieczorem przed poznańską publiką zaprezentują się Mish Mash oraz Strachy na Lachy.

 

Z kolei w niedzielę zabawę rozpocznie o godzinie 15:00 szkoła „Olimpijczyk”, a po niej na scenie pojawią się aktorzy ze spektaklem „Witaminowa przygoda”. Tego dnia w programie znalazły się też koncerty Czerwonych Gitar, zespołu Muchy oraz Nosowskiej.

 

Poza koncertami i przedstawieniami organizatorzy przygotowali również m.in. wystawę zabytkowych samochodów, pokaz tańców latynoskich i warsztaty z ratownictwa medycznego. Najmłodszych z pewnością ucieszy dmuchany plac zabaw oraz możliwość przejażdżki na kucyku. Pragnienie i głód będzie można zaspokoić w strefie gastronomicznej.

 

autorka: A. Karczewska