Targi LOOK i beautyVISION powracają po pandemicznej przerwie

Weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich upłynie pod znakiem urody i wyglądu, a to za sprawą targów LOOK & beautyVISION. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w makijażu i fryzjerstwie, a także sposoby na pielęgnację ciała i włosów.

 

To jedne z najbardziej znanych imprez targowych w Poznaniu. Zarówno fryzjerstwo jak i kosmetyka zaliczane są do najbardziej rozwijających się branż. Także użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na profesjonalne podejście ekspertów i mają większą świadomość w zakresie stosowanych kosmetyków.

 

Forum fryzjerstwa, czyli targi LOOK to przegląd i pokaz najnowszych trendów i topowych marek. Poza preparatami pielęgnacyjnymi do włosów można tam znaleźć także sprzęty do wyposażenia salonów fryzjerskich. Przed publiką zaprezentują się najlepsi w Polsce fryzjerzy męscy w ramach Hair School przy „Barber Street”. Gościem specjalnym targów LOOK 2022 będzie Leah Hayden Cassidy – specjalistka męskich cięć i jedna z największych gwiazd barberingu w Europie.

 

 

W programie znalazły się też m.in. Mistrzostwa Polski – Master of Beauty w kategoriach: „Fryzjerstwo”, „Przedłużanie włosów” i „barbering” , konkurs „Kreator” oraz Mistrzostwa Polski w Goleniu na Mokro.

 

W specjalnej otwartej strefie dostępne będą wykłady i pokazy najnowszych trendów w zakresie strzyżenia i golenia. Odbędzie się też konferencja skierowana do nauczycieli kształcących fryzjerów.

 

Z kolei Forum Kosmetyki, a więc targi beautyVISION skupiają się na profesjonalnej pielęgnacji i preparatach do ciała i twarzy. To również nowoczesny sprzęt do zabiegów kosmetycznych, produkty do profesjonalnego makijażu czy też wyposażenie salonów.

 

 

Także i tu nie zabraknie Mistrzostw Nails Olympic International, czyli największego w Europie profesjonalnego konkursu stylizacji paznokci. Eksperci z całego świata zmierzą się w kilkunastu konkurencjach w dziedzinie zdobienia paznokci. Rywalizacja czeka także w zakresie profesjonalnego makijażu i stylizacji brwi w ramach Mistrzostw Polski – Master of Beauty.

 

Z kolei wykładów prowadzonych przez ekspertów będzie można posłuchać podczas Konferencji „Salon Kosmetyczny XXI wieku” oraz „Kongresu Podologicznego.

 

Targi LOOK I beautyVISION odbywać się będą w sobotę i niedzielę, czyli 7 i 8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety dostępne są online.

Wejściówki zakupione na poprzednie edycje targów, które nie odbyły się z powodu pandemii, obowiązują na tegoroczną edycję.

 

 

autorka: A. Karczewska
fot. Grupa MTP