3 pomysły na wykończenie ściany za łóżkiem w sypialni

Miejsce, w którym śpimy, odpoczywamy, regenerujemy siły powinno być odpowiednio zaaranżowane. Z jednej strony pozostawać maksymalnie przytulne, z drugiej zaś odpowiadać naszym indywidualnym upodobaniom. Dobrym, a zarazem prostym pomysłem jest ozdobienie ściany za łóżkiem. Zabieg ten dodaje wnętrzu dynamiki, sprawia, że zyskuje ono ciekawy, unikalny charakter. Poznaj inspiracje na oryginalne wykończenie tej strefy!

Fototapeta za łóżkiem

Fototapeta w sypialni za łóżkiem to świetny sposób na ożywienie nowoczesnego wnętrza. I wcale nie musi przedstawiać czegoś spektakularnego czy być utrzymana w żywych kolorach. Spore wzięcie mają fototapety z motywem lasu we mgle czy delikatnym motywem roślinnym (kwiaty, liście, dmuchawce). Takie fototapety ścienne w połączeniu z jasnymi ścianami potrafią stworzyć prawdziwą oazę spokoju.

 

Cegła dekoracyjna za łóżkiem

Jesteś fanem loftów, wnętrz industrialnych? Podobają Ci się aranżacje: ciemne, wyraziste, wypełnione tylko naturalnymi surowcami? Wobec tego odważ się wprowadzić płytki z prawdziwej cegły do swojej sypialni. Z naturalną cegłą i najlepiej ciemną fugą Twoja „prywatna strefa odpoczynku” w mgnieniu oka zyska niepowtarzalny wygląd i klimat! Nie zapomnij o zastosowaniu odpowiedniego impregnatu do cegły. Wówczas utrzymanie cegły w czystości będzie prostsze (działanie antystatyczne).

 

Sztukateria za łóżkiem

Sztukateria kojarzy Ci się z eleganckimi wnętrzami? Słusznie, bowiem w nich prezentuje się najlepiej. Jeśli więc urządzasz swoją sypialnię w stylu klasycznym, glamour, modern classic, hampton czy vintage, rozważ na poważnie dekorację ściany za łóżkiem właśnie tym materiałem. W tym wypadku najważniejsze jest rozmieszczenie listew – trzeba je bardzo dobrze przemyśleć, zaplanować. Najczęściej tworzą one proste były geometryczne i są rozmieszczone symetrycznie. Możesz pokusić się o zastosowanie sztukaterii w duecie z inny materiałem, np. panelami tapicerowanymi. Takie zestawienia przełoży się na ciekawy efekt estetyczny.

 

Podsumowanie

Chcesz odświeżyć swoją sypialnię prostymi sposobami? Wybierz jedno z zaproponowanych rozwiązań dekoracyjnych na ścianę za łóżkiem – fototapetę, cegłę lub sztukaterię. Następnie dobierz odpowiedni kolor farby, którą pokryjesz pozostałe ściany i voila. Baza aranżacyjna gotowa!