Modny manicure na wiosnę 2022

Niedawno powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Po 21 marca już bez żadnych oporów możemy więc zakładać wiosenne stylizacje i postawić na wiosenne metamorfozy. Te ostatnie na pewno powinny przejść paznokcie. Obecne trendy proponują bowiem ciekawe pomysły na manicure. Jakie? W jakie wzory warto pomalować paznokcie tej wiosny?

Pastelowy manicure

tej wiosny na paznokciach królować będą pastelowe kolory – dokładnie takie, jakie odnajdziesz na perfumeria.pl/collections/elisium w palecie marki Elisium. Na topie przede wszystkim będą lakiery w odcieniu baby blue i pudrowego różu. Mówiąc o trendach nie można też pominąć koloru Very Peri, który Instytut Pantone ogłosił kolorem roku 2022. Pastelowy manicure pięknie będzie wyglądać na paznokciach długich i krótkich. Zaprezentuje się na nich schludnie, subtelnie i dziewczęco, a także będzie pasować do większości stylizacji.
Hand massage, health & wellness photography

Zieleń wraca do łask

Kojarzona z trawą, świeżością, energią i nadzieją zieleń tej wiosny wróci do łask i pokrywać będzie paznokcie największych elegantek. Stylistki do stworzenia modnego manicure będą wykorzystywać zieleń w różnych odcieniach – od tego pastelowego, przez nasycone, aż do khaki. Te kolory doskonale natomiast będą współgrać z lnianymi ubraniami, które tej wiosny i lata królować będą i na wybiegach, i na ulicach. Panie, które nie przepadają za zielenią, zdecydować mogą się natomiast na róż, koniecznie ten intensywny i rzucający się w oczy.

Kwadratowy manicure

Tej wiosny trendy zmienią się nie tylko w zakresie kolorów lakieru, ale i kształtu paznokci. W najbliższych miesiącach na topie będą paznokcie kwadratowe, bez zaokrągleń w kątach. Zasada będzie prosta – im bardziej zaostrzony kształt prostokąta/kwadratu, tym lepiej. Zwolenniczki kształtu migdała powinny natomiast pamiętać, że decydując się na niego, muszą zadbać o łagodnie zakończony brzeg płytki.
Smiling woman reading book, hobby & lifestyle HD photo

Zdobienia, byle nie na bogato!

Tej wiosny na paznokciach podobnie jak w poprzednich latach malowane będą wzorki i desenie. Stylistki podkreślają jednak, że moda na bogate zdobienia odchodzi już do lamusa. Na topie są natomiast te delikatne i subtelne. W tym sezonie na płytkach malować będzie się płynne linie, proste zdobienia roślinne, łagodny french, kwiaty i motylki. Na płytkach pojawią się też aplikacje w postaci naklejek, kryształków i perełek.

Manicure w paski

Wiosną na paznokciach malować będziemy też rozmaite wzorki, a tym najpopularniejszym będzie motyw zebry. Najlepiej wybrać ten w klasycznych kolorach, czyli czarnym i białym. Deseń zebry pojawić może się na wszystkich paznokciach lub tylko na kilku, lub jako drobny element dekoracyjny.