Ferie w Muzeum Archeologicznym

Od wtorku, 18 stycznia, w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu organizowane są Ferie Muzealne 2022 dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zaplanowano wspólne zabawy przy grach planszowych z czterech kontynentów świata. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

Ferie zimowe to nie tylko idealna okazja do odpoczynku od szkolnych ławek oraz ekranów komputerów. To również czas, w którym organizowane są różnorodne zajęcia oraz warsztaty kierowane specjalnie do dzieci, aby rozwijać ich pasje oraz umiejętności.

 

Jednym z takich wydarzeń są Ferie Muzealna 2022 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Jak się okazuje, Muzeum wcale nie musi być nudną lekcją historii. Od wtorku, 18 stycznia, aż do piątku, 28 stycznia, uczestnicy w wieku 7-13 lat będą mogli poznać starożytne gry planszowe, które przeniosą ich w podroż na 4 kontynenty świata.

 

Wspólna zabawa rozpocznie się od spotkania przy „Grach planszowych z kraju Faraonów” we wtorek, 18 stycznia. Przez następnie dni odbędą się kolejno: „Europejskie rozgrywki” (19 stycznia), „Nie tylko Chińczyk – gry planszowe w dawnej” (20 stycznia) oraz „W co grali Aztekowie i Majowie – gry planszowe dawnej Ameryki” (21 stycznia).

 

Ci, którzy nie mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie w powyższych terminach, będą mogli pojawić się w Muzeum Archeologicznym w kolejnym tygodniu. Wówczas, od wtorku 25 stycznia, zajęcia w wybranej tematyce zostaną powtórzone w tej samej kolejności. Podobnie jak poprzednio potrwają one 4 dni, aż do piątku, 28 stycznia, tak by każdy zainteresowany mógł odwiedzić Europę, Azję czy Amerykę i zagrać wspólnie w specjalnie przygotowane planszówki.

 

Spotkania odbywają się stacjonarnie, w godz. 10.00-11.30.

 

Ze względu na panujące obostrzenia ilość miejsc jest mocno ograniczona – do 15 osób w grupie, w tym wyłącznie 10 może być niezaszczepionych. Zapisać należy się poprzez formularz online , gdzie można wybrać dogodny termin uczestnictwa w zajęciach.

 

 

autorka: N. Fekser