Jak wyglądał sąsiedzki sylwester na Łazarzu.

W tym roku podczas Sylwestra Sąsiedzkiego, na łazarskiej scenie muzycznej wystąpili Ifi Ude wraz z zespołem. Artysta o nigeryjskich korzeniach łączy etno i folk z muzyką elektroniczną, a polskie brzmienia zestawia z ludową afrykańską kulturą. Koncert rozpoczął się o godz. 23.30.

To, co wyróżnia Sylwestra Sąsiedzkiego na tle innych sylwestrowych wydarzeń jest nawiązanie do lokalnej, łazarskiej tradycji, jaką jest symboliczne palenie mebli.

Na pożegnanie 2021 roku, Łukasz Trusewicz – artysta i autor rzeźb społecznych, stworzly scenografię z rzeźbą Eko-Penera – obiektu wykonanego z metalu, który tuż po sylwestrowych obchodach posłuży jako kolektor plastikowych nakrętek.

Sąsiedzki Sylwester to idealna okazja dla osób, które nie mają planów sylwestrowych, a chcą ciekawie i w gronie znajomych uczcić nadejście nowego roku.

Wydarzenie finansowane było ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz, Miasto Poznań oraz Fundację Enea.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Łazarz – Otwarta Strefa Kultury, która zajmuje się aktywnościami kulturalnymi i społecznymi na terenie Łazarza. Przy współpracy z miejscowymi galeriami sztuki, organizacjami, artystami czy lokalnymi przedsiębiorcami tworzy niesamowite wydarzenia dla poznańskiej społeczności.

Inkubator Kultury – Pireus, również wspiera inicjatywy podejmowane w Poznaniu, szczególnie na Łazarzu. Zajmuje się organizacją warsztatów, wystaw, spektakli i różnego rodzaju działań performatywnych. Obecnie skupia się na współpracy z ŁOSK w projekcie „Pireus – inkubacja i aktywizacja”.