Kolejna odsłona akcji “Pomagamy z Il Padrino”

Gośćmi poniedziałkowego odcinka „Hej Poznań” byli Bartosz Grzybowski oraz Juliusz Podolski. Opowiedzieli o pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin w ramach kolejnej edycji akcji „Pomagamy razem z Il Padrino”. W tym roku wsparcie otrzymają podopieczni poznańskiego domu dziecka.

 

Największy kryzys gastronomiczny, spowodowany pandemią COVID-19 oraz lockdownem, stał się… głównym powodem podjętej przez restaurację IL Padrino w Poznaniu inicjatywy pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom. W ubiegłym roku udało się zorganizować wigilie dla kilku potrzebujących rodzin (więcej na ten temat można przeczytać tutaj). W tym akcja ma nieco inny charakter, o czym opowiedzieli goście poniedziałkowego programu Hej Poznań.

 

 

Z początku akcja „Pomagamy razem z IL Padrino” ograniczała się do działalności samej restauracji – polegała na zbieraniu złotówki z każdego paragonu, a zebrana kwota przeznaczona została na jedzenie dla najbardziej potrzebujących rodzin wielodzietnych. Obecnie cała akcja poszerzyła się za sprawą kolejnych, udzielających się w niej partnerów. Włączyło się do niej wiele firm nie tylko z branży gastronomicznej.

 

Pozwoliło to na stworzenie projektu, wspierającego podopiecznych z Domu Dziecka nr 3 na Strzeszynie. Obecnie znajduje się tam 29 dzieci. Restauracja wraz z partnerami akcji zapewni ośrodkowi potrawy wigilijne i upominki.

 

 

Więcej o podjętych akcjach i tegorocznym projekcie pomocy podopiecznym z Domu Dziecka nr 3 na Strzeszynie opowiedzieli Bartosz Grzybowski oraz Juliusz Podolski w rozmowie z Anią Drzazgą w najnowszym, poniedziałkowym odcinku „Hej Poznań”.

 

 

tekst: N. Fekser