CAVALIADA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

 

W dniach 16-19 grudnia odbyło się niesamowite wydarzenie, zrzeszające miłośników koni i jeździectwa – CAVALIADA Tour 2021/2022, które tym razem mogliśmy podziwiać w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na temat wydarzenia wypowiedzieli się dyrektor MTP – Jakub Patelka, Wicemistrz Polski Seniorów – Dawid Kubiak oraz Olimpijczyk – Jan Kamiński.

 

W ubiegłym tygodniu Maria Frąckowiak była świadkiem jeździeckich zmagań, podczas największych tego typu zawodów, czyli CAVALIADA Tour. Tegoroczna edycja odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Jakub Patelka, Dyrektor Grupy Produktów w MTP, opowiedział więcej na temat początków CAVALIADY w Poznaniu, które na MTP trwają już niemal 11 lat. W tym roku gośćmi wydarzenia byli jedni z najlepszych zawodników, znajdujących się w pierwszej pięćdziesiątce w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. Jednak CAVALIADA w Polsce co rok zachęca do uczestnictwa nie tylko zaawansowanych jeźdźców konnych, ale również młodzież i dzieci, stawiający pierwsze kroki w ujeżdżaniu koni.

 

„Widać, że z roku na rok zyskuje to na znaczeniu nawet w Europie” – dodaje Jakub Patelka.

 

Jan Kamiński, od lat szkolnych pasjonuje się jeździectwem, a od 15 lat zajmuje się tym zawodowo. Uczestniczył on w najważniejszym wydarzeniu dla zawodowych sportowców – olimpiadzie w Tokio. W rozmowie z Marią Frąckowiak wspomina on swoje przeżycia, związane z udziałem w tych światowych zawodach.

 

Udało się porozmawiać także z Wicemistrzem Polski Seniorów – Dawidem Kubiakiem, którego pasja rozpoczęła się już w dzieciństwie, a miłością do jeździectwa zaraził go ojciec. Dziś ma on na koncie mnóstwo sukcesów w profesjonalnych zawodach jeździeckich.

 

Jakie są przyszłe plany Wicemistrza Polski Seniorów oraz uczestnika Olimpiady w Tokio? Tego i znacznie więcej można dowiedzieć się oglądając ósmy odcinek „Lifestyle Poznań”.

tekst: N. Fekser