CAVALIADA Tour w Poznaniu. Największa impreza miłośników koni i jeździectwa

W czwartek, 16 grudnia, rozpoczyna się kolejna edycja CAVALIADA Tour, tym razem w Poznaniu – na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To niezwykła okazja, by zobaczyć zmagania koni w konkursach, zaliczanych do światowego rankingu. W programie jest pierwsza aukcja koni skokowych oraz specjalnie zorganizowane pokazy. Pula biletów została już niemal wyczerpana.

 

CAVALIADA Tour to największe zawody jeździeckie w Polsce, które odbywają się każdego roku w czterech miastach: Warszawie, Sopocie, Krakowie oraz Poznaniu. Wydarzenie nie tylko promuje jeździectwo sportowe, ale również jest okazją, aby podziwiać najpiękniejsze okazy koni, zobaczyć widowiskowe pokazy oraz zapoznać się z bogatą ofertą współtowarzyszącym zawodom Targom Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Jest to więc wydarzenie najbardziej wyczekiwane przez miłośników koni oraz pasjonatów jeździectwa.

 

Od czwartku (16 grudnia) do niedzieli (19 grudnia) CAVALIADA TOUR 2021/2022 odbywać będzie się na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Dostępne tam będą dwie areny, a na każdej z nich rozegrają się niesamowite konkursy zaliczane do światowego rankingu. W piątek, 17 grudnia, miejsce będzie miała duża runda, a już następnego dnia będzie można oglądać zmagania w ramach finału średniej rundy.

 

Natomiast w niedzielę – odbędzie się konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego, objętego patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.

 

W Poznaniu po raz pierwszy odbędzie się aukcja koni skokowych – CAVALIADA Horse Auction, prezentująca konie dwu- oraz trzyletnie. Aukcja rozpocznie się o godz. 21.00 na głównej arenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Gratką dla widzów będą również pierwsze na poznańskiej scenie zawody CSI Amatorów z konkursami 110-115 cm.

 

Podczas tegorocznego wydarzenia widowiskową część skokową patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak. W tej części widzowie będą mogli podziwiać Venus vs. Mars w nowej formule, Potęgi Skoku, sztafety oraz Speed & Music.

 

Poznańska CAVALIADA wyróżni także zwycięzców kolejnego, drugiego etapu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz TRAF Eventing Tour. Pierwszy etap odbył się w Warszawie, wyróżniając Piotra Mazurka z LKS Sokół Kunowo jako lidera CAVALIADA Driving Tour oraz olimpijską parę – Joannę Pawlak i Fantastic Frieda w TRAF Eventing Tour.

 

W programie przewidziana jest również CAVALIADA Dressage Tour na poziomie Grand Prix, gdzie liderką jest Sandra Sysojeva z Litwy – zwyciężczyni poprzedniego cyklu.

 

Od czwartku do niedzieli w trakcie trwania zawodów na arenie B odbędą się konkursy w ramach CSI młodych koni – dla 6 i 7 latków oraz CSI1* z dwoma rundami: małą (120-125 cm) oraz dużą (130-135 cm).

 

Zaplanowane są także wyjątkowe pokazy. W sobotę, 18 grudnia, o godz. 17.25 na Arenie A oraz następnego dnia, w niedzielę, o godz. 12.15 publiczność zachwyci pokaz duetu La Pattat Dutka & Franczak Show, który tworzą specjalistka w ujeżdżeniach – Agnieszka Dutka-Franczak oraz woltyżer i były kaskader – Mateusz Franczak. Łączą oni pasję jeździecką z niebezpiecznymi występami kaskaderskimi. Ujeżdżenia i tresurę zaprezentuje Agnieszka Dutka-Franczak wraz z Siglavym. Zespół woltyżerów tworzą Mateusz Franczak i Maestoso, Jacek Horoszko oraz gość specjalny z Francji – Nathan Susset.

 

Na Arenie A, również w sobotę o godz. 17.25, a także w piątek o godz. 10.15, sobotę o godz. 12.15 oraz niedzielę o godz. 11.00 na Arenie B, odbędą się pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni. Zaprezentują oni konie rasy wielkopolskiej, śląskiej, arabskiej, huculskiej oraz kuce. Wystąpią Weronika i Bartłomiej Kwiatek oraz zawodniczka ujeżdżenia, startującą w powożeniu – Aleksandra Szulc oraz Paweł Łopata. Zaprezentowany zostanie tegoroczny Mistrz Świata Młodych Koni w kategorii konie siedmioletnie – ogier Roncewal, a także konie ze Stadniny „Gładyszów” i z Michałowa. Kucyki zaprezentuje Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn spod Poznania oraz grupa artystyczna Pony Games.

 

W sobotę, o godz. 13:00 oraz niedzielę o godz. 12:00 na Arenie A, dla odmiany rozbrzmi dźwięk psiego szczekania. Wówczas odbędzie się dogfitnees – psy będą wykonywać ćwiczenia na sprzęcie używanym do fitnessu. Będą one pokazywać pompki, przysiady, a nawet balansowanie i sztuczki na piłce gimnastycznej. To niesamowita szansa na zobaczenie niepowtarzalnego show w wykonaniu czworonogów. Pokazy poprowadzi trenerka psów – Milena Patan, natomiast główną gwiazdą będzie sześcioletnia suczka Cutty rasy border collie.

 

W trakcie trwania wydarzenia przewidziane są atrakcje dla dzieci, w tym zawody CAVALIADA Future na kucach oraz przejażdżki dla najmłodszych miłośników koni.

 

To ostatnia szansa, aby móc uczestniczyć w jedynym takim jeździeckim wydarzeniu w Poznaniu. Pula biletów na CAVALIADA Tour 2021/2022 na Międzynarodowych Targach Poznańskich została już niemal całkowicie wyprzedana. Ostatnie bilety można kupić online na stronie www.tobilet.pl.

 

 

autorka: N. Fekser