Moc atrakcji na Targach Hobby w Poznaniu. Co zaplanowano na pierwszy weekend grudnia?

Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia, ruszają Targi Hobby na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To szansa na rozwinięcie swoich dotychczasowych pasji, a także możliwość poznania ciekawych osób, podzielających nasze zainteresowania. Wydarzenie jest kierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Wystawy klocków Lego, modelarstwo, gry planszowe oraz psie zawody – to tylko część zaplanowanych atrakcji.

 

W pierwszy weekend grudnia, 4-5 grudnia, Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się miejscem, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli, będą mogli współdzielić swoje dotychczasowe pasje, jak i poznać całkiem nowe, różnorodne sposoby spędzania czasu wolnego. Dla odwiedzających przygotowany został cały szereg atrakcji, w tym strefy tematyczne, turnieje, pokazy oraz wystawy.

 

Stowarzyszenie Zbudujmy To! zaprezentuje ciekawe kompozycje, stworzone z klocków Lego, przedstawiające scenki, postacie, pojazdy oraz budowle. Zobaczyć będzie można Makietę Kolejową z replikami pociągów, Wioskę Wikingów czy przepełnioną bazarami Arabską Ulicę.

 

Miłośnicy czterech kółek będą mogli stać się kierowcami pojazdów Turnado – zdalnie sterowanych modeli samochodów RC. Pojazdy choć ważą zaledwie 23,5 kg, rozpędzają się do 19 km/h. Ich możliwości będzie można sprawdzić na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym.

 

Dostępne będą ogromne makiety kolei, stworzone przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych oraz przygotowany przez Przegląd Lotniczy śmigłowiec.

 

Targi Hobby to idealne miejsce, aby spotkać się z fanami planszówek i rozegrać z nimi fascynujące rozgrywki. W strefie gier, o każdego miłośnika gier planszowych zadba Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości oraz Pamper – Poznańska Grupa Testerów. Ponadto Klub HONTE zaprezentuje najstarszą grę planszową na świecie – GO.

 

Aktywni sportowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningach piłkarskich i zabawach z piłką, a także pokazach tanecznych. Pomyślano także o młodszych, ale i starszych fanach deskorolek, rolek oraz wrotek, dla których zaplanowano specjalne warsztaty. Podczas jednego z nich pojawi się pierwszy poznański wrotkarz, który opowie zgromadzonym więcej o swojej wieloletniej pasji.

 

Podczas Targów Hobby odbędą się pierwsze w Polsce zawody halowe psich sztafet pod nazwą Poznań Flyball Racing. Każdy z czterech psów w drużynie będzie musiał przebiec tor przeszkód aż do pojemnika, w którym znajduje się piłka. Zabranie jej wymaga uruchomienia specjalnej dźwigni, co stanowi utrudnienie dla psich zawodników. Ta drużyna, której najszybciej uda się wykonać zadanie – wygrywa. Jest to okazja, aby z bliska podziwiać psie możliwości.

 

W niedzielę, 5 grudnia, o godz. 13.00 odbędzie się spacer targowy, którego przewodnikiem będzie nauczyciel geografii, przewodnik poznański i pasjonat historii Poznania – Piotr Ciesielski. Wycieczka rozpocznie się w holu Wschodnim, a w jej trakcie zwiedzający będą mogli usłyszeć niesamowite i nieznane dotychczas historie targowe. Swoje uczestnictwo należy potwierdzić wcześniej mailowo, pisząc na adres: lidia.leitgeber@grupamtp.pl.

 

Odwiedzenie Targów Hobby będzie możliwe w sobotę, w godz. 10.00-18.00 oraz niedzielę w godz. 10.00-17.00. Bilety na wydarzenie dostępne są online na stronie www.ToBilet.pl.

 

 

autorka: N. Fekser