Lumina Park – Magiczny Las w Poznaniu

Lumina Park to kolejne, wyjątkowe miejsce, które pojawiło się na mapie Poznania. Zlokalizowany przy Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu magiczny las, zachwyca pomysłami i kolorami.

 

Lumina Park to, jak sama nazwa wskazuje, park iluminacji, którego wielkie otwarcie odbyło się 29 października. Zaraz po Lublinie, Wrocławiu i Bydgoszczy, Poznań stał się kolejnym miastem, w którym możecie odwiedzić ten wyjątkowy park. To miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla tych najmłodszych, idealne na relaksujący spacer, obcowanie ze sztuką i kontakt z naturą.

 

Magiczny Las to kraina pełna wrażeń, która przyciąga tłumy Poznaniaków. Otwarty jest od poniedziałku do niedzieli, a na miejscu czeka na nas mnóstwo atrakcji.

 

– Może żeby zobrazować Państwu ogrom tych iluminacji jakie przygotowaliśmy to nasz park składa się z półtora kilometrowej ścieżki, na której nasi zwiedzający mogą ponad pół miliona punktów świetlnych. Największą atrakcją jest drzewo życia, które samo z siebie składa się z ponad 100 tysięcy punktów świetlnych. To wszystko jest ograne dźwiękiem po to żeby ten spacer był taki bardziej interaktywny z naszymi gośćmi. – mówi Jan Szagdaj, prezes Lumina Parku.

 

Atrakcje takie jak poruszające się maski, drzewo życia czy strefa z dreszczykiem powodują, że jest to miejsce skierowane do każdej grupy wiekowej. Prezes spółki podkreśla, że chociaż z założenia miał być to Park dedykowany rodzinom z dziećmi, to dzięki wielu artystycznym instalacjom, cieszy też oko osób dorosłych. Poza iluminacjami powstała także ścieżka edukacyjna, która opowiada o drzewach i krzewach. Dodatkowo, w parku stanęło 18 punktów z interaktywnymi, podświetlanymi tabliczkami. Dźwięk w połączeniu z projekcjami iluminowymi i efektami multimedialnymi tworzy niesamowitą całość, która robi wrażenie od pierwszych chwil gdy tylko przekroczymy bramy tego miejsca.

 

Magiczny Las powstał przy współpracy z Ogrodem Dendrologicznym i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, który jest partnerem tego projektu. Lumina Park będzie otwarty dla zwiedzających do końca lutego. Wstęp na teren parku jest biletowany.

tekst: N. Devetzi