Szal czy chusta? Czym otulić szyję w tym sezonie?

 

Za oknem coraz chłodniejsze dni i coraz częściej spotykany jest nieprzyjemny wiatr. Przed wyjściem z domu warto więc otulić szyję… no właśnie, czym?

 

Moda w tym roku w widoczny sposób stawia na… praktyczność. Mode są długie szaliki, które można przewiązać na wiele sposobów, z jednej strony zapewniając sobie ciepło, z drugiej będąc wykończeniem stylizacji.

 

Co jednak najlepiej ochroni przed mrozem i chłodem? Długie, grube szale? Otóż nie. Okazuje się, że najlepszym wyborem będą szaliki z cienkiego kaszmiru.

 

Dodatkowo, kaszmir świetnie się sprawdzi w połączeniu z garniturami i płaszczami męskimi.

 

Co z popularnymi w sieciówkach szalami z materiałów sztucznych? Wyglądają, ale… nie grzeją, a przynajmniej nie tak dobrze. Tego typu szale, zwłaszcza w modnym w tym sezonie wydaniu szerokim i długim, warto np. obwiązać wokół kurtki, zapewniając dodatkową ochronę przed wiatrem i zimnem na klatce piersiowej, brzuchu czy plecach.

 

Kobiety mogą skorzystać z opcji kolorowych chust, które mogą pełnić funkcję zarówno szala jak i czapki. Zawiązane na szyi i głowie nie tylko będą świetnym wykończeniem stylizacji, ale także zapewnią ochronę przed wiatrem.