Mikrogranty na działania na rzecz poznańskich rodzin

Nawet 2,5 tysiąca dofinansowania można otrzymać w ramach miejskiego konkursu mikrogranotwego na działania prowadzone z myślą o poznańskich rodzinach. O dotację mogą ubiegać się także grupy nieformalne.

 

Celem programu jest promocja i pomoc w realizacji działań związanych z integracją i aktywizacją poznańskich rodzin. To m.in. prowadzenie warsztatów, szkoleń, organizacja wydarzenia integracyjnego, konferencji czy też interesującego spotkania. Pomysły powinny odpowiadać potrzebom mieszkańców Poznania.

 

O mikrogranty mogą ubiegać się nie tylko organizacje pozarządowe, ale także grupy nieformalne składające się z minimum trzech osób. Wystarczy zaproponować ciekawe działanie na rzecz rodziny, rodzicielstwa, macierzyństwa czy też praw dziecka. Co istotne, grupy nieformalne powinny mieć patronat organizacji pozarządowej, która będzie działać w ich imieniu.

 

Mikrogranty będą musiały zostać wykonane do 14 grudnia tego roku, a minimalny czas działań podczas ich realizacji to dwa tygodnie.

 

Oferty, czyli opisane pomysły można składać poprzez specjalny system Witkac.pl.

 

Najlepsze inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 2,5 tysiąca złotych. Na realizację projektu w budżecie miasta zarezerwowano 150 tysięcy złotych.

 

autorka: A. Karczewska