Wystawa Macieja Mańkowskiego

Odwiedziliśmy wystawę Fotografii Macieja Mańkowskiego, która odbyła się w Starym Browarze w Poznaniu przy współpracy z salonem Miloo Home.

 

Spotkanie pozwoliło nie tylko pokazać ciekawe projekty, przedstawione podczas eventu, ale również porozmawiać na ich temat z różnymi osobistościami.

 

Roma Elsner – dyrektor ds. komunikacji z architektami Miloo Home – wytłumaczyła, dlaczego akurat w Miloo Home odbyła się wystawa fotograficzna. Jak stwierdziła, w ten sposób chce wyjść poza schemat mebli użytkowych i dołączyć do nich element sztuki, który uznaje za nieodzowny przy projektowaniu wnętrz.

 

“Dobra fotografia wpasowuje się we wszystkie trendy meblarskie. Celem jest połączenie sztuki i produktu” – mówiła dyrektorka. Opowiedziała także o przyszłych planach związanych z połączeniem mebli oraz dzieł fotograficznych.

 

Kolejnym z rozmówców był sam autor wystawy – Maciej Mańkowski, który opowiedział o zaprezentowanych pracach oraz współpracy z Miloo Home. Jak podkreśla fotograf, prace mają dekoracyjny charakter i wkomponują się w każde wnętrze. Ma to na celu wychodzenie z monochromatycznych rozwiązań w stronę kolorów.

 

Na koniec porozmawialiśmy z jednym z gości – Wojciechem Fibakiem – kolekcjonerem sztuki, który z Maciejem Mańkowskim zna się od wielu lat. “Docenić należy innowacyjne podejście do sztuki oraz różnorodność obecnych w fotografiach motywów” – podkreśla.

 

Dekoracyjny charakter butiku oraz fotografii Mańkowskiego stanowią idealną kompozycję oraz ciekawą propozycję dla szukających nowatorskich pomysłów dla swoich wnętrz.

 

tekst: N. Fekser