Być Kobietą on Tour

 

W Słodowni Starego Browaru w Poznaniu odbyła się kolejna edycja konferencji „Być Kobietą On Tour”.

 

Maria Frąckowiak, z redakcji Codzienny Poznań, porozmawiała z Martą Klepką – organizatorką wydarzenia „Być kobietą On Tour” na temat genezy nazwy.

 

Rozmówczyni wskazała, że od lat kochała twórczość Alicji Majewskiej, szczególnie piosenkę „Być kobietą” i stąd nazwa całego projektu. W „Być kobietą” zawiera się cała kwintesencja kobiecego piękna – od robienia naleśników po okazywanie miłości. Projekt jest zatem pewnego rodzaju hołdem dla autorki piosenki.

 

Celem konferencji jest namowa kobiet do realizacji własnych aspiracji i marzeń – podróżowania, edukacji i zachwycania się światem.

 

Marta Klepka podkreśliła, że na różnych etapach swojego życia poznała wiele interesujących osobistości i chciała podzielić się nie tylko własnymi doświadczeniami, ale również prawdziwymi historiami inspirujących osób.

 

Na konferencji wystąpiła między innymi Katarzyna Kolenda-Zalewska, Marta Kuligowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, dr Waldemar Jankowiak.

 

Oprócz tego pojawili się Life Catchers, którzy opowiedzieli o kreatywności w sieci oraz Marzena Atkielska, Katarzyna Jabłońska-Kaczmarek i Karolina Galus z wykładem na temat niezależności finansowej kobiet.

 

“Udział w wydarzeniu ma zrzeszać kobiety, integrować je, rozwijać i wywoływać uśmiech na ich twarzach” – odpowiada Marta Klepka na pytanie, dotyczące celu takich spotkań.

 

Gość „Być Kobietą On Tour” – Katarzyna Kolenda-Zalewska – opowiedziała o swoim indywidualnym rozumieniu nazwy wydarzenia i własnych inspiracjach.

 

Jej zdaniem w haśle „Być kobietą” zawiera się w tym kilka ważnych słów: dialog, współdziałanie, ale przede wszystkim spotkanie kobiet, które mogą podzielić się własnymi doświadczeniami. Jak podkreśliła Katarzyna Kolenda-Zalewska przesłaniem, które kierowała do odbiorczyń było to, aby nigdy nie traciły swojej energii.

 

 

Podobnie o wydarzeniu mówiła Marta Kuligowska. W rozmowie z Marią Frąckowiak, przyznała, że identyfikuje się z „Być Kobietą On Tour”, ponieważ sama jest kobietą w drodze – mamą i dziennikarką w ciągłej drodze do jakiegoś celu. Podkreśliła także ważność tego typu spotkań w życiu każdej kobiety.

 

 

 

tekst: N. Fekser