Bieg motyli nad Maltą. Co to za inicjatywa?

Trasa biegu liczy 5,6 km, czyli cały dystans wokół jeziora. Można ją przebiec, przejść lub przejechać – organizatorzy podkreślają jednak, że “kółka” dozwolone są dla dzieci i osób poruszających się na wózku. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy sprawności – na miejscu przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz nagrody dla zwycięzców.

Aby wziąć udział w biegu, należy do środy (22 września) zarejestrować się poprzez formularz na stronie internetowej: hospicjum-palium.pl/ oraz uiścić opłatę startową, która jednocześnie stanowi darowiznę na rzecz Hospicjum Palium. Będzie także możliwość zapisania się na miejscu, w dniu wydarzenia. 

Bieg Motyli to inicjatywa, która powstała, by wesprzeć Hospicjum Palium w Poznaniu. Liczba osób, które chcą w ten sposób pomóc placówce, zwiększa się z roku na rok. W ostatniej edycji – która ze względu na pandemię miała nietypową formę: każdy biegł w wybranym przez siebie terminie – brało udział niemal 600 uczestników. Wówczas za zebrane fundusze udało się kupić aż 6 materaców przeciwodleżynowych dla pacjentów Hospicjum Palium. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych i szafek. 

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.