Smaki Azji? Ameryki? Europy? Wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Poznania.

Mobilne restauracje biorące udział w wydarzeniu charakteryzują się wąskim menu – każdy wystawca specjalizuje się w określonej kuchni. Jednak nie oznacza to, że nie będzie w czym wybierać. W wydarzeniu łącznie weźmie udział ponad 30 food trucków! Miłośnicy dań azjatyckich powinni spróbować makaronów z woka i pierożków dim sum. Wolisz kuchnię Meksyku? Nie możesz przejść obojętnie obok food trucków serwujących tacos, quesadille i burrito. To nie koniec kulinarnych podróży. W menu wystawców Wielkiej Szamy znajdą się też kanapki z pulpecikami, bałkańskie cevapy, pastrami, gruzińskie pierożki chinkali, krewetki w tempurze i desery: hiszpańskie churros, rolowane lody tajskie, owoce w czekoladzie i świeże donuty. 

Doznania kulinarne to nie wszystko, czego będzie można doświadczyć w weekend 25 i 26 września. Czas na festiwalu umilą wydarzenia dodatkowe: 

  • Po Godzinach – Strefa Piwa Regionalnego – strefa przeznaczona dla pełnoletnich. W programie: pokazy warzenia piwa, liczne ciekawostki, zawody kapslowania na czas, quizy z nagrodami i beer-pong. 
  • Hopla Fest – Wielki Festiwal Dmuchańców – najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych atrakcjach z bajkowymi postaciami.
  • Strefa Ogromnych Baniek Mydlanych – dzieci uwielbiają bańki mydlane, w tej strefie nauczą się sami robić wielkie bańki. 

Niemal tradycyjnie zostanie wybrany najsmaczniejszy food truck wydarzenia. Kto zdobędzie ten tytuł tym razem? Decyzja należy do gości. Po raz kolejny zorganizowana zostanie akcja Food Trucki kochają zwierzaki – zbiórka na lokalne schronisko.

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszystkich aktualnych obostrzeń. Potrawy będą przygotowywane zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia i konkursy znajdują się na stronie wydarzenia w social mediach: facebook.com/events/1208880846241250 .

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Co? Wielka Szama na Stadioenie
Gdzie? Stadion Poznań
Kiedy i o której?
sobota 25.09 12:00-21:00
niedziela 26.09 12:00-21:00


Organizator:
Festiwal Smaków Food Trucków

Partnerzy:
Stadion Poznań
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Codzienny Poznań
Radio ESKA

Nasz Głos Poznański

FreshMag

Partnerzy kulinarni:
Poznań na Widelcu
NieNaŻarty Poznań