Domowe sposoby na piękne i zadbane włosy

Jakie są domowe sposoby na piękne i zadbane włosy? Ich wygląd doskonale poprawiają jaja. Można przygotować z nich: szampon, maseczkę lub pianę z białek i nałożyć na włosy. Idealne są dla włosów łamliwych i rozjaśnianych chemicznie. Co zapewni piękny odcień, ładny zapach i zapobiegnie przetłuszczaniu się?

 

Wygląd włosów doskonale poprawiają jaja. Jest kilka sposobów jajecznej terapii – można przygotować z nich szampon, maseczkę lub pianę z białek i nałożyć na włosy. Są idealne dla włosów łamliwych i rozjaśnianych chemicznie.

 

Drożdże wykorzystuje się do kuracji przyspieszającej porost włosów. Połączone z wodą lub mlekiem powinno się pić raz dziennie.

 

Pokrzywa i rumianek mają korzystny wpływ na włosy. Płukanki z nich zapewniają piękny odcień, ładny zapach i zapobiegają przetłuszczaniu się.

 

Z kolei na łupież pomoże płukanka z kory wierzby, nagietka, rumianku i skrzypu.

 

Bakterie mlekowe korzystnie wpływają na kondycję skóry. Popularnym sposobem są maseczki na skórę głowy z naturalnego jogurtu.

 

Odżywka z piwa nadaje połysk włosom i ogranicza ich przetłuszczanie się. Napój powinien być wcześniej otwarty, żeby się odgazował.